Chybí sice ještě jedno kolo do úplného konce fotbalové I. A třídy skupiny A, ale na špici už „není“ o co hrát. Bedřichov má totiž před druhým Dobronínem nesmazatelný náskok pěti bodů, a tím pádem může slavit! „Jsem rád, že to máme za sebou. Nebyl to jednoduchý týden, bylo to dlouhé čekáním a jsem rád, že jsme to zvládli a můžeme jet do Pacova v klidu,“ spadl trenérovi Zbyňku Peštálovi po sobotní výhře 4:1 nad Kostelcem kámen ze srdce.

Poslední krok se prý ale ze začátku nedělal lehce. „Prvních pětadvacet minuty to bylo nemastné, neslané, bylo vidět, že jde o hodně. Hráli jsme křečovitě, oni dobře bránili,“ nastiňuje kouč Bedřichova, jehož týmu pomohla hrubka v hostující rozehrávce. „To byl gól zadarmo a nám samozřejmě moc pomohl,“ poukazuje na situaci, kdy Lacinovi jeden ze soupeřů naservíroval míč na zlatém podnose. Následný únik pak kanonýr Sokola proměnil.

„Pak to z nás maličko spadlo, dali jsme druhý gól, a pak minutu před koncem poločasu i třetí, ten byl moc důležitý,“ doplňuje Peštál.

Po změně stran za rozhodnutého stavu prý už neměla hra takové parametry. „Tempo opadlo. My jsme nechtěli dostat branku, kterou bychom je dostali do hry, a když David Lacina završil hattrick, tak se to jen dohrávalo. Oni sice korigovali, ale my jsme si to zodpovědnou hrou pohlídali,“ potěšilo kouče vítězného celku I. A třídy skupiny A.

Po závěrečném hvizdu tak nastaly kýžené oslavy, které nabídly i ceremoniál a převzetí trofeje pro vítěze soutěže. „Měli jsme tady trika, šampaňské, dostali jsme hned pohár od krajského svazu, bylo to nachystané. Jsme rádi, že jsme to mohli doma ukončit,“ říká Zbyněk Peštál, který hned po utkání netajil, že sobotní noc bude dlouhá. „Je to velký úspěch pro bedřichovský fotbal, to se musí oslavit.“

Sám však nečekal, že by takové mety mohl jeho tým dosáhnout. „Mě to na začátku ani nenapadlo, že by to takhle mohlo dopadnout. Když jsem tým přebíral, tak byl první cíl hrát klidný střed, ale nám se podařil start, začali jsme si důvěřovat, rozjeli jsme to, a přežili jsme i nějakou tu krizi. Drželi jsme se na špici a v kontextu celé sezony jsme si to myslím zasloužili,“ míní kouč bedřichovských fotbalistů. „Pro kluky je to odměna, že chodili zodpovědně na tréninky, jak k tomu přistupovali. Vytvořili skvělý mančaft, drželi při sobě, a i když tam byly nějaké individuality typu Laciny a Nováka, kteří dávali góly, tak ti ostatní jim je dokázali připravovat. Tým na ně makal. Byla to týmová práce,“ má jasno Peštál.

A co teď, už se pomalu začínají řešit nějaké změny v kádru, posily? „Myslím, že není důvod ten mančaft rozbít. Ti kluci si to zaslouží vyzkoušet. Možná na nějakých postech posílíme, ale rozhodně nepřivedeme půlku nového týmu. Kluci si to vybojovali, tak uvidíme, jak se nám tam bude dařit. My nebudeme mít v přeboru co ztratit, a myslím, že mančaft má sílu na to, aby tam nehrál poslední housle,“ uzavírá spokojený trenér.