Po dlouhé době se fotbalisté Rantířova vyškrábali v tabulce o pozici výš, a už nejsou poslední. Pomohla jim k tomu výhra 2:1 ve Štěpánově, na který se zároveň dotáhli. „Oproti utkání v Lukách to bylo úplně jiné, ale řekl bych, že vyhrál šťastnější. Hlavně v závěru při nás stálo štěstí, protože domácí nás v posledních deseti minutách zatlačili a měli šance. Naštěstí je neproměnili,“ oddychl si nový kouč Rantířova Luboš Widerlechner.

Jeho tým přitom nezačal souboj o šest bodů šťastně. „Udělali jsme hrubou chybu a brzy jsme prohrávali,“ poukazuje na gól ze 4. minuty. „To jsme nechtěli. Ale v první půlce jsme myslím měli trochu více ze hry a naštěstí vůlí a bojovností jsme srovnali,“ oddychl si Widerlechner po Lojdově dobré práci a Kourkově trefě na 1:1.

Čeká je těžká série

Rozhodující okamžik nastal v 70. minutě, když si Lojda naběhl na přímý kop a hlavou nezaváhal. „Oni tím byli trochu zaskočeni, ale nám se nepodařilo zasadit další ránu, šance tam byly,“ reaguje trenér hostů, který musel v závěru trpět. „Bylo tam spousta autových vhazování, ale naštěstí míč v brance neskončil, obrana pracovala dobře, společně s brankářem,“ doplňuje kouč. „Já věřím, že se to zvedne. I když teď nás čeká těžká série tří zápasů,“ nastiňuje Luboš Widerlechner nejbližší soupeře v podobě Moravských Budějovic, Velkého Beranova a Měřína.

Ilustrační foto.
Problém Polné? Hrát dvacet minut z devadesáti nestačí