OKRESNÍ PŘEBOR

Podzimním mistrem se stal Batelov, který přezimoval na špici tabulky se čtyřbodovým náskokem před druhou Cejlí. Ta má ovšem ještě zápas s rezervou Staré Říše k dobru, takže vše je otevřené, což je pro fotbalové fanoušky jedině dobře. Batelovští už delší čas pokukují po návratu do I. B třídy, a teď se zdá, že na krajskou soutěž dobře zadělali. Na podzim stříleli ostrými, v průměru dali více než tři branky na zápas, a naopak jen jeden v průměru inkasovali. Ale zkušený tým Cejle rozhodně nedá kůži lacino, a zamotat situaci mohou i třetí Puklice.

Na chvostu tabulky je Kozlov, který sice kvalitu má, ale v první části soutěže neměl takřka s kým hrát, a se záchranou to bude mít těžké. Při tříbodovém systému ale není nic ztraceno. Ale pokud by sestoupil někdo z I. B třídy, týkal by se pád o soutěž níž více týmů, takže se sbíráním bodů by se nemělo otálet. Jistotu záchrany nemají Jamné, Ždírec ani Luka nad Jihlavou B.

Program 16. kola:

SOBOTA: Puklice – Kozlov (Jelínek), Luka n. J. B – Stará Říše B (Lysý), Dobronín B – Ždírec (Staněk), Cejle – Jamné (Jakl).

NEDĚLE: Bítovčice – Brtnice (11.00, Kalaš), Kněžice – Třešť B (Čermák), Nadějov – Batelov (Surán).

III. TŘÍDA

Tahle soutěž bude o dvou týmech, které ovládly podzim. A pokud z krajské soutěže nebude padat nikdo, budou mít Pavlov s Kamenicí celkem otevřená vrátka do okresního přeboru. Za nimi je totiž deseti, respektive devítibodová propast. Jakmile ale půjde jen o jedno místo mezi okresní elitou, bude zřejmě o dramatické jaro v tomto směru postaráno. To v každém případě bude na opačném pólu tabulky, kde je přetlak a adeptů na sestup je více. Nejhůře na tom je kvarteto Dušejov, Větrný Jeníkov, Červený Hrádek, Stonařov B.

Program 16. kola:

SOBOTA: Stonařov B – Větrný Jeníkov (Bednář), Roma Jihlava – Věžnice (18.00, UT Jihlava – Surán).

NEDĚLE: Brzkov – Rantířov B (14.00, Bílý), Dušejov – Kamenice (Zimola), Telč B – Puklice B (Žaloudek), Pavlov – Červený Hrádek (Beseda).

IV. TŘÍDA

Sestupovat se nikam nemůže, takže v nejnižší okresní soutěži na jaře půjde opět jen o to, kdo se podívá o patro výš. A všechny zraky se upírají na suverénní dvojici Telč C, Střítež. Tyto dva celky byly na podzim jinde než ostatní soupeři, o čem svědčí nejen body, kterých nasbíraly shodně 34, ale i skóre. Telčské „céčko“ se pyšní šesti góly na zápas, Střítež dává v průměru o jeden méně. Jasné je tedy asi to, že jaro bude o tom, který z těchto výběrů nakonec soutěž opanuje. V tuto chvíli je těžké odhadovat, ale mírně navrch má Telč, která ve Stříteži vyhrála 4:1, a v květnovém 22. kole bude mít ve šlágru výhodu domácího prostředí.

Program 16. kola:

SOBOTA: Střížov – Hodice (Žaloudek).

NEDĚLE: Stará Říše C – Mrákotín (10.30, Jelínek), Smrčná – Telč C (14.00, Sobotka), Bítovčice B – Kostelec B, Jamné B – Cejle B (Jakl), Růžená – Střítež (Karel Kříž).