Devátý ročník Zvonějovské Perdy měl kvalitu. „Při pohledu na to, jací fotbalisté tady byli, tak asi zatím největší, co kdy měl,“ poznamenal při závěrečném ceremoniálu Vladimír Kocmánek.

Tým organizátorů udělal poprvé změnu a místo zvaných mančaftů si šest „domácích“ kapitánů vytvořilo svůj Dream team. „Jsme také rádi, že se nikomu nic nestalo a nemusela sem zase jet sanitka,“ s úsměvem poznamenali pořadatelé, že zranění se Zvonějovské Perdě, ač jde o exhibiční turnaj, v minulých letech nevyhýbala a letos tomu naštěstí bylo naopak.

Podzimní vzájemný duel v Jihlavě ovládla domácí Vysočina po výsledku 3:2 (3:0).
Jihlavský boj o naději. Vysočina se představí na půdě lídra z Pardubic

Na hřišti bylo znát, že se po zeleném pažitu prohání výborní hráči. Někteří bývalí, jiní stále aktivní. Krásných akcí, gólů i skvělých zákroků brankářů byla spousta.

O vítězi se rozhodlo překvapivě už ve druhém utkání sobotního klání, které se hrálo nejspravedlivějším systémem: každý s každým.

Cukráři v čele s Petrem Kocmánkem měli v přestřelce s Dlouhoprsťáky k výhře velmi blízko. Poslední dvě minuty jim ovšem sebraly naději na cenný skalp, který by jim v konečném zúčtování přinesl triumf. Mladými puškami nadupaný tým Vladimíra Kocmánka v závěru otočil z 3:4 na 5:4, a obratem se naladil na vítěznou vlnu.

Fotbalisté Bedřichova (v bílém) odehráli šest přípravných zápasů.
Mezipříprava smysl měla, je si jistý trenér bedřichovských fotbalistů Peštál

Na ní se Dlouhoprsťáci, jejichž hru dirigoval Jakub Göth, udrželi po celý turnaj. Ve třech případech to bylo sice hodně těsné, ale na to se historie ptát nebude. Originální pohár Zvonějovské Perdy v podobě zvonu na odpad mohli zaslouženě zdvihnout nad své hlavy. Cukráři si ve zbylých mačích spravili chuť a jen jediná remíza je posadila na stříbrný stupínek.

Při pohledu na soupisku ZD Kanárci, které skládal bývalý hráč Staré Říše Zdeněk Tichánek, a povolal například Ondřeje Šourka, či exjihlavského Luboše Slavíka nebo Libora Vítů, se na papíře rýsoval jeden z favoritů.

Nakonec ale Kanárci mohli být rádi za „bednu“ a třetí místo. Po úvodních dvou výhrách vypadli z tempa a o lepší umístění je připravilo hlavně střelecké trápení. „Ta branka byla zakletá,“ postěžoval si nejeden hráč ve žlutém dresu.

Přívalové deště, které zasáhly v uplynulých dnech i Vysočinu, situaci s přemnoženými hraboši nevyřešily.
Hraboši nedají zemědělcům na Vysočině spát. Přívalové deště nepomohly

Krok s nimi držel Josef Nevosad se svým týmem Josef, který v úplně posledním utkání turnaje mohl při tříbodovém zisku pomýšlet na bronz. Remíza 1:1 mu ale tyto plány zkřížila.

A nakonec z toho nemuselo být ani čtvrté místo! Josef se dostal na zisk pěti bodů, kterými disponoval i bojovný výběr Dušana Gubániho. A jelikož pravidla Zvonějovské Perdy hovoří jasně - při bodové shodě rozhodne pivní štafeta – bylo o bonusovou zábavu postaráno. V horkém odpoledni, za mohutného povzbuzování, se nebylo čemu divit, že zlatavý mok do všech šesti hráčů jen „zasyčel“. Rychlejší ale přece jen bylo trio z celku Josef.

Černého Petra povedeného turnaje vyfasoval celek Jaromíra Poula. Hasiči každého soupeře trápili, nebylo jim však přáno. Za nula bodů na kontě nemohlo být nic jiného než poslední místo.

Zvonějovská Perda
Výsledky: Hasiči – ZD Kanárci 1:3, Hasiči – Cukráři 1:2, Hasiči – Josef 1:3, Hasiči – Dlouhoprsťáci 3:5, Hasiči – Fotři 0:4, ZD Kanárci – Cukráři 0:2, ZD Kanárci – Dlouhoprsťáci 1:2, ZD Kanárci – Josef 3:1, ZD Kanárci – Fotři 1:1, Cukráři – Dlouhoprsťáci 4:5, Cukráři – Josef 1:1, Cukráři – Fotři 2:1, Dlouhoprsťáci – Josef 1:0, Dlouhoprsťáci – Fotři 4:0, Josef – Fotři 0:0.
Konečné pořadí: 1. Dlouhoprsťáci 15 bodů, 2. Cukráři 10 bodů, 3. ZD Kanárci 7 bodů, 4. Josef 5 bodů (vítězství v pivní štafetě), 5. Fotři 5 bodů (prohra v pivní štafetě), 6. Hasiči 0 bodů.
Nejlepší střelci turnaje (5 gólů): Jakub Göth, Karel Živný.