Na valné hromadě v salonku jihlavského Dělnického domu se sešlo 32 delegátů z 39 pozvaných, účast byla 82 procent. „Vzhledem k tomu, v jaké situaci se letošní valná hromada konala, byla účast výborná,“ připomněl staronový předseda OFS Jihlava. Valná hromada se odehrála za předepsaných protiepidemických opatření, všichni účastníci museli předložit potvrzení o platném antigenním testu na covid 19, zájemci se mohli nechat otestovat přímo na místě.

Volby svazových orgánů byly podle předpokladu nekonfliktní, Jindřich Skočdopole získal hlasy všech přítomných delegátů. „Žádný problém nenastal při volbě dalších členů výkonného výboru a do jednotlivých komisí,“ dodal Skočdopole.

Vítězové jubilejního padesátého ročníku Perleťového poháru v Žirovnici.
Berger kouřil na záchodě, pořadatelé museli hřiště vysoušet pomocí látky

Na valné hromadě se pochopitelně hovořilo také o šanci na dohrání aktuálního soutěžního ročníku. „Já osobně moc šancí tomu, že by se ročník 2020/2021 dohrál celý, nedávám. Odhaduji, že bude snaha odehrát předepsané minimum, aby se mohly uplatnit postupy a sestupy,“ odhadl Jindřich Skočdopole.

Podle Desatera k restartu soutěží, které na začátku března zveřejnila Fotbalová asociace České republiky, je pro regulérní uzavření soutěžního ročníku nutné sehrát alespoň polovinu všech utkání v příslušné soutěži. Čas na to je do 27. června letošního roku.

Šéf fotbalového hnutí na Jihlavsku připomněl, že fotbalového soutěže stojí od 8. října loňského roku a od té doby se už téměř půl roku kvůli covidové pandemii nehraje. „Na restart soutěží budeme připraveni, ale uvolnění amatérského sportu je v tuto chvíli v nedohlednu. Světlo na konci tunelu zatím nevidím,“ dodal Jindřich Skočdopole.