Jeho tým doma vyhrál 14:9 a dál ladí vítěznou vlnu. S patnácti body na kontě je v těsném závěsu za vedoucí Zbrojovkou a Sigmou. „My chceme soutěž vyhrát. Proto taky sleduji po každém odehraném zápase naší tabulku,“ věří v úspěšnou sezonu Adam Tichánek.

Mladý hráč nezapře fotbalové geny. Jeho táta Zdeněk byl špílmachrem divizní Staré Říše a nyní stále hraje za Antonínův Důl. Fotbal hrávala i mamka Lenka.

Nyní jim starší syn dělá radost. V posledním duelu se Žďárem nad Sázavou dal ze čtrnácti gólů svého týmu šest. „Šancí jsme měli dost, i já jsem trefil párkrát tyčku,“ usmívá se jedenáctiletý fotbalista nad tím, že svůj účet mohl klidně rozšířit.

Okresní fotbalové soutěže pokračovaly zápasy 6. a 4. kola.
Okresní fotbalové soutěže: Střelci měli nabito, padly i dvě jedenáctky

A jaká trefa v derby byla mu utkvěla v hlavě? „Nejvíce se mi líbil gól takřka z nulového úhlu. Míč už byl skoro na brankové čáře a já měl nejprve myšlenku, že ho přihraji před branku. Ale malá mezera mezi tyčkou a gólmanem tam byla, a vyšlo to,“ nastiňuje zajímavý moment sobotního duelu.

Již ve středu jeho tým vyzve v Antonínově Dole celek Znojma. Od 16 hodin zde bude Vysočina bojovat o neporazitelnost v dohrávce druhého kola.


Načítám tabulku ...