Podobně jako před týdnem, také o prvním červnovém víkendu mezi muži kraloval Jan Pavouk z pelhřimovského céčka. O týden dříve zatížil konto soupeře osmi brankami, tentokrát jich nasázel „jen“ o dvě méně.

V jihlavském okresu se opět zaskvěl Roman Hejda. Nejlepší snajpr béčka Telče, ale také 4. třídy, přispěl k vysoké výhře 7:0 lídra tabulky na půdě rezervy Jamného čtyřmi přesnými trefami.

Fotbalisté Speřic letos suverénně ovládli krajský přebor Vysočiny. Až v pondělí se ovšem definitivně rozhodlo o tom, že se v příštím ročníku představí v divizi.
Definitivně rozhodnuto! Fotbalisté Speřic se v příští sezoně představí v divizi

Všechny branky přitom padly už během úvodních pětačtyřiceti minut. „Domácí o přestávce prostřídali sestavu a s příchodem nových hráčů se herně zvedli. Hlavně však bylo na našem výkonu cítit, že už je zápas rozhodnutý,“ usmíval se šestatřicetiletý snajpr.

Na čtyři přesné zásahy se podle svých slov příliš nadřít nemusel. „Všechny byly skoro stejné. Dostával jsem balony po pěkných kombinačních akcích do vyložené pozice. Buď přede mnou tedy zívala přímo prázdná branka, nebo jen gólman. Byly to branky z kategorie těch snazších,“ neskrýval.

V tabulce střelců má nyní Hejda na svém kontě již osmačtyřicet branek. „No, mám jich už padesát, protože dva moje góly sudí zapsali někomu jinému,“ zasmál se.

Po víkendovém 25. kole letošního ročníku moravskoslezské divize D mají fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) a Ždírce nad Doubravou (ve žlutočerném) jistotu setrvání v soutěží také pro příští sezonu.
Zbavili se velké tíhy: Fotbalisté Žďáru, Staré Říše i Ždírce si vydechli úlevou

Oficiálně by kulatý počet rád překonal v posledním kole této sezony. „Je to určitě mým cílem. Béčko Batelova je sice druhé, ale oproti podzimu, kdy nás porazili, nyní nebudou mít posily z áčka.“

I přes jasné vedení v soutěži béčko Telče výš nemíří. „Postupovat určitě nebudeme, hrát 4. třídu nám úplně vyhovuje. Přece jsme v našem kádru převážně starší hráči,“ dodal Hejda.

KANONÝR DENÍKU
HAVLÍČKŮV BROD: Josef Makovec (Kožlí B, 4. třída) - 5 gólů
JIHLAVA: Roman Hejda (Telč B, 4. třída) - 4 góly
PELHŘIMOV: Jan Pavouk (Pelhřimov C, 4. třída) - 6 góly
TŘEBÍČ: Rudolf Šťáva (Budišov-Nár., 1. A třída) - 3 góly
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Jiří Svoboda (Bobrová, okresní přebor) - 3 góly