Tomu se říká parádní výkon. V pátém kole letošního ročníku moravskoslezské divize D zdolali fotbalisté Jihlavy B domácí Havlíčkův Brod vysoko 6:2. O demontáž Slovanu se nejvíce zasloužil útočník Adam Savi, autor pěti branek.

Dvacetiletý forvard přiznal, že střelecky se mu takto dlouho nezadařilo. „V seniorské kategorii to bylo určitě poprvé. Naposledy jsem vstřelil tolik gólů ještě mezi dorostenci,“ usmíval se Adam Savi.

Fotbalisté Velkého Meziříčí (v modrém) mají po šesti kolech letošního ročníku třetí ligy na svém kontě sedm bodů. Naposledy remizovali s ambiciózním Hodonínem 3:3.
Podzim je ve své třetině. Jak si kluby z Vysočiny ve třetí lize a divizi vedou?

Během devadesáti minut sobotního krajského derby těžil hlavně ze své rychlosti. „Tři góly jsem vstřelil ze sólových nájezdů, kdy mi pomohla právě rychlost, protože jsem pokaždé přesprintoval obránce soupeře. Jeden byl pak po centru hlavou a poslední jsem dával po chybě obránce, kterému se zamotal míč, já jej vypíchl a dával do prázdné, jelikož gólman byl mimo ní,“ popsal.

Jak už to při podobných výkonech bývá, ani mladý útočník Jihlavy nebude ušetřen „zájmu“ týmového pokladníka. „Ještě sice nevím kolik přesně, ale málo to určitě nebude. Kluci už v kabině zmiňovali nějaké částky, tak uvidím,“ pousmál se.

Rozdíl mezi třetí ligou, z níž rezerva FC Vysočina loni sestoupila, a divizí, vidí Savi jednoznačně. „Třeba pro útočníka je to ve třetí lize mnohem obtížnější. V každém týmu je nějaký obránce, který v minulosti kopal první ligu. Takový hráč umí číst hru, má zkušenosti, soupeře do šancí moc nepustí.

V pátém kole západní skupiny 1. A třídy zdolali fotbalisté Světlé nad Sázavou (v modrém) celek Košetic (v pruhovaných dresech) těsně 2:1.
OBRAZEM: Fotbalisté Světlé bodují nad plán. Pacov doma zůstává dál stoprocentní

Po odehraných pěti kolech divize je béčko Jihlavy na prvním místě, navíc má ještě zápas k dobru.

Že by se rýsoval okamžitý návrat o patro výš? „Ambice okamžitě postoupit určitě nemáme. Osobně bych byl raději, pokud bychom ještě rok strávili v divizi, protože třetí liga je úplně jinou soutěží. My mladí se potřebujeme rozehrát a získat zkušenosti, protože celé jaro jsme jen prohrávali. Proto jsme byli rádi, že si konečně budeme moci zahrát. Chceme se pohybovat v první polovině tabulky,“ nastínil letošní cíle Savi.

KANONÝR DENÍKU - 5. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Jan Žila (Štoky, 1. A třída) - 4 branky
JIHLAVSKO: Adam Savi (Jihlava B, divize) - 5 branek
PELHŘIMOVSKO: Martin Dvořák (Kamenice n. L., krajský přebor) - 4 branky
TŘEBÍČSKO: Martin Ruta (FŠ Třebíč B, 4. třída) - 5 branek
ŽĎÁRSKO: Jan Sklenář (Bohdalec, 4. třída) - 4 branky