Také v uplynulém kole fotbalových soutěží na Vysočině hledala sportovní redakce Deníku nejlepší kanonýry napříč všemi krajskými i okresními soutěžemi.

Maximem mezi muži bylo vstřelení čtyř branek jedním hráčem. Za Šmolovy se tolikrát prosadil David Toman, dále Michal Pernica z Rantířova a také Marcel Šimek v dresu Čáslavic. 

Nečekané výhry dosáhli ve 22. kole moravskoslezské divize D fotbalisté Humpolce (v modrobílém). Na půdě juniorky Zbrojovky Brno v neděli zvítězili 1:0.
Šokovali favorita. Byl to od nás především skvělý týmový výkon, těšilo Veselého

Na Pelhřimovsku a Žďársku sice žádný ze střelců nezaznamenal více než tři branky, ale zato se v obou případech jednalo o hattrick v krajském přeboru. 

Pavel Svoboda ze Speřic potvrdil, že má formu jako hrom. Jeho hattrick, už třetí v jarní části, znamenal výhru lídra soutěže 3:0 na rezervou Velkého Meziříčí. „Těžím z dobré práce celého týmu. A nám se na jaře opravdu daří,“ culil se už před dvěma týdny autor už osmadvaceti letošních přesných zásahů.

Tehdy zaznamenal ve dvou po sobě jdoucích utkáních po třech přesných zásazích. A forma jej neopouští ani nyní. „Každý hráč má na hřišti své úkoly. Útočník je tam od toho, aby dával branky. Pokud bych je nedával, můj přínos bude poloviční," sympaticky přiznával.

Ještě čtvrthodinu před koncem v sobotu fotbalisté Bystřice (v červeném) prohrávali v Břeclavi 0:2. Tři vstřelené branky během osmi minut ale znamenaly obrat na 3:2.
Obrat jako z říše snů! Ten se o víkendu povedl divizním fotbalistům Bystřice

Meta třiceti branek, kterou si před sebe pro tento soutěžní ročník před časem postavil, se nyní zdá reálná. Chybí k ní už jen dva góly. „To už by byla hodně povedená sezona. Věřím, že se mi to podaří dosáhnout, navíc v kombinaci s vítězstvím našeho týmu v soutěži," dodal Svoboda.

Druhý hattrick zaznamenal o uplynulém víkendu útočník Nové Vsi Jan Šandera. Díky jeho vydatnému příspěvku celek z Novoměstska doma rozstřílel Náměšť 5:0.

KANONÝŘI VÍKENDU
HAVLÍČKŮV BROD: David Toman (Šmolovy) - 4
JIHLAVA: Michal Pernica (Rantířov) - 4
PELHŘIMOV: Pavel Svoboda (Speřice) - 3
TŘEBÍČ: Marcel Šimek (Čáslavice) - 4
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Jan Šandera (Nová Ves) - 3