Stal se největší hvězdou druhého kola celostátní soutěže, když se na triumfu 7:1 nad Pardubicemi podílel čtyřmi brankami a jednou nahrávkou. „Jsem rád, že se mi v malém fotbale začalo střelecky dařit,“ uvedl skromně devětadvacetiletý Míča.

Jde o typického hrotového útočníka, který má za úkol střílení branek. „Řekl bych, že moje největší síla spočívá v hraní s balonem zády k bráně, snažím se ho udržet a sklepávat druhým. Když se mi podaří obtočit kolem obránce, dám i gól. Motám se kolem brány a občas se něco ke mně odrazí,“ popsal svou úlohu.

S hattrickem z úvodního kola, v němž Jihlava porazila Baník Ostrava 4:3 až po penaltovém rozstřelu, se osmibodový Míča zařadil mezi nejproduktivnější hráče soutěže. Po dvou kolech na tom byli stejně blanenský Ondřej Paděra a Jiří Sodoma z pražské Hanspaulky. „Kluci, se kterými jezdíme na Superligu, si dělají srandu, že naháním Paděru,“ usmál se. „Neberu to tak, náš úkol je, aby Jihlava měla lepší sezonu než tu minulou, abychom se probojovali minimálně do play-off,“ pronesl Míča.

Jeho přínos oceňuje také jihlavský kouč Ondřej Lapeš. „Jirka je silný hráč na míči a rozený střelec, má tah na branku,“ vystihl jeho přednosti Lapeš.

Superligu malého fotbalu přitom začal hrát teprve v minulém ročníku, kdy zasáhl do dvou utkání, v nichž pětkrát skóroval a na jednu branku nahrál. „Jihlavský výběr se dával znovu dohromady, někteří skončili, přišli noví jako já. Jsme napůl namíchaní, potkáváme se v soutěži a řekl bych, že si to konečně sedá. Už jsme se poznali po velké obměně hráčů,“ poznamenal fotbalista z Jaroměřic nad Rokytnou.

Zkušení jihlavští matadoři už také pochopili, jak si nejlépe vyhovět s takovým útočníkem. „Kluci, se kterými jsem nikdy nehrál, po prvním kole poznali, v čem je moje největší síla. Začali jsme hrát jednoduše a musím říct, že se nám to daří,“ těšilo Míču.

Sezona se teprve rozjíždí, brankovou metu si v ní zatím nestanovil. „Rád bych dal co nejvíc gólů, abych jimi pomohl týmu do čtvrtfinále a nejlépe ještě dál,“ sdělil Míča.