O jistém králi fotbalového okresního přeboru se rozhodlo již dávno. Batelov si tak může dovolit v závěru soutěže klopýtat, což dokazuje i víkendová remíza se Ždírcem.

Daleko zajímavější je ale pohled do suterénu tabulky, kde se bojuje o udržení.

Před víkendem byla se čtrnácti body poslední rezerva Luk nad Jihlavou. Ta ovšem na svém hřišti porazila gólem Bambuly ze 77. minuty Puklice 2:1, a černého Petra se zbavila.

Nyní ho drží fotbalisté Kozlova, kteří nabrali v Cejli rychle tříbrankové manko, a to už do konce utkání smazat nedokázali.

Kozlov má stále 15 bodů, a dvě kola před koncem sezony ztrácí na vysněné předposlední místo, zajišťující záchranu, dva body.

BATELOV – ŽDÍREC 2:2

Góly: 63. Kupka, 90. Hron (PK) – 43. Vaněk, 73. Forman. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 1:2. Diváci: 69. Poločas 0:1. Batelov: Cháb – Havlíček, Benedikt (54. O. Beseda), Janko (57. Poledna), Houzar, Ramach, Hron, L. Kapoun, Blaško, Tuma (69. Hradecký), Kupka. Ždírec: Fiala – Lacina, Klíma, Jaroš – L. Záškoda, Hanus, Nepraš, Černý – Vaněk, O. Záškoda, Forman.

TŘEŠŤ B – JAMNÉ 2:0

Góly: 54. a 63. Vrátil. Rozhodčí: Staněk. Bez ŽK. Diváci: 80. Poločas 0:0. Třešť B: Šebesta – Lovětínský, Doležal, J. Svoboda, Novák (85. M. Kříž) – Gregor (62. Bečica), P. Svoboda, Šmach, Pešta (51. Vondruška) – Vrátil, Kubala. Jamné: Špejtek – Skryja, Kubín, Lokvenc, Kučera – Formáček, Bartoš, Musil, Kubín (71. Wölfli) – Jiskra, Pytlík.

CEJLE – KOZLOV 3:1

Góly: 12. Mikeš, 19. M. Bednařík, 33. Vlček – 43. V. Rychtecký. Rozhodčí: Krymová. Bez ŽK. Diváci: 80. Poločas 3:1. Cejle: Lačný – M. Bednařík, Vítů, Havlíček, Hošek – Kalaš, Mikeš, Mareš, Čáp – Klíma, Vlček. Kozlov: Lang – M. Matějíček, V. Rychtecký, T. Matějíček, Štěpánek – L. Rychtecký, Lukáč, Rosendorfský, Kriegsman – Vávra, Ecker.

LUKA N. J. B – PUKLICE 2:1

Góly: 31. Kreigsmann, 77. Bambula – 44. Skotar. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (83. Driml). Diváci: 59. Poločas 1:1. Luka n. J. B: Kanswohl – Kašík (56. Hájek), Zámostný, Rychlý (43. Guth), Bulant – Votava, Kreigmsann, Poláček, Švaříček – Neuman, Tuma. Puklice: Kabelka – Kos, K. Kružík, Zeman, D. Skotar – Hudec, Driml, Kuchyňa (65. Barták), Tůma – Toufar, Barák.

NADĚJOV – ST. ŘÍŠE B 2:2

Góly: 8. Krejčí, 26. Pavlíček – 20. a 80. Pokorný. Rozhdočí: Surán. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (87. Kratochvíl). Diváci: 20. Poločas 2:1. Nadějov: Čejka – Pytlík (65. Augustin), Pech, O. Klimeš, Doležal, P. Hubený, Krejčí, Pavlíček (83. T. Hubený), Novotný, L. Klimeš (75. Oberreiter), Tlačbaba. St. Říše B: Jeřábek – Bartoň, Smejkal, Dvořák, Pivonka – Vobůrka, Kupka, Pokorný, Zedníček – Kratochvíl, Ratkovský.

DOBRONÍN B – BÍTOVČICE 1:4

Góly: 45. P. Meloun – 4. VAcek, 16. Novotný, 54. Menšík, 65. Dvořák. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 1:0. Diváci: 81. Poločas 1:2. Dobronín: Kraučík – Diňa, Chvátal, Červinka, D. Meloun – Bořil, P. Meloun, Hamáček (46. Námešný), Chalupa – Mikšíček, R. Chvátal (81. Šerý). Bítovčice: J. Chvátal – Bartušek, Kourek, Ďásek (58. Hrad), Vacek – Komárek (74. Václav Caha), Dvořák, Menšík, Horáček – Novotný, M. Chvátal (83. Holas).

KNĚŽICE – BRTNICE 1:0

Gól: 78. D. Salák. Rozhodčí: Svítil. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas 0:0. Kněžice: Kourek – Indra (87. Svoboda), Kříž, Zelenka, Sobotka, Brychta, Krajcr, F. Salák, Krupica, Hons (64. Vlček), D. Salák (78. Pavelka). Brtnice: Plaček – Jan Vyskočil, Plaček, P. Kružík, Vrzal – Brussmann, David Zelený, T. Doležal – Dalibor Zelený – Kacafírek (87. Mrhal), Jiří Vyskočil. (vb)