Úvodní dva zápasy, hrané na umělé trávě na Rošického ulici, měly rozdílné scénáře. Na jednom hřišti dominoval tým Brojlers Poděšín, který porazil celkem bez potíží Talent Praha 6:2. Oba poločasy skončily shodným výsledkem. Vedle se o postup do dalšího dějství naopak strhla velká bitva. Přestože měl Sedmík – Some Jihlava B tlak, spoustu střel a šancí, dokázal FC Real´91 udržet krok. Díky skvěle zahranému rohu vyrovnal na 2:2 a o postupujícím musely rozhodnout penalty. V této loterii měla "kliku" nakonec rezerva Some, která se tak mohla radovat z postupu do třetího kola.

Další porce zápasů byla poloviční. Starlet se totiž soupeře nedočkal. FK Klasici Zvonějov na hřiště nedorazili. „Dopadli jsme jako naše béčko, které mělo hrát s Tel Avivem, ale ten se rozhodl, že v poháru pokračovat nebude. I my máme volno,“ posteskl si jeden z hráčů Starletu Ondřej Lapeš, který je zároveň šéfem MK Jihlava. Jeho tým se sešel zbytečně. Ale v poháru postupuje dál.

Stejně tak si proklestil cestu do dalších bojů i další prvoligový tým R.U.M. Zkušení hráči se sešli v hojném počtu a nedali mladíkům z Riot žádnou šanci. Mladými hokejisty prošpikovaný celek se sice snažil, ale na ostřílené fotbalisty to nestačilo. Výsledek 13:3 hovoří za vše.