Kapitáni nesmiřitelných rivalů se již dva dny po pranici v nedělním derby o nadvládu nad fotbalovou ligou dozvěděli tresty. Jan Bořil a Ladislav Krejčí byli po vzájemné potyčce vyloučeni, teď budou pykat. Slávista stop na čtyři zápasy, sparťan na dvě utkání.

Červenou kartu dostali také asistent trenéra Slavie Pavel Řehák a vedoucí týmu Sparty Miroslav Baranek. První má stop na čtyři zápasy a pokutu 40 tisíc korun, druhý zákaz výkonu funkce na jedno utkání a pokutu 10 tisíc korun. Co na tyto tresty říká Roman Šoukal, šéf disciplinární komise Krajského fotbalového svazu Vysočina?

Souhlasíte s výší trestu pro Ladislava Krejčího?
ANO. V té inkriminované situaci, která vedla k jeho trestu, nebyl iniciátorem. Myslím, že to disciplinární komise v jeho případě zohlednila, trest je podle mého odpovídající.

Oldřich Veselý patří mezi ty fotbalové trenéry, kteří se umí na lavičce při zápase pořádně rozpálit. Nyní se bude věnovat dorostencům Bystřice.
Změna na lavičce fotbalistů Bystřice. Byl jsem vyhořelý, přiznal končící Veselý

Souhlasíte s výší trestu pro Jana Bořila?
NE. Bylo tam sice chycení za krk, ale intenzita nebyla vysoká, proto bych v jeho případě řešil trest stopkou na tři zápasy. Čtyři zápasy už mi přijdou docela dost, ale je to jen můj názor.

Souhlasíte s výší trestu pro Pavla Řeháka a Miroslava Baranka?
NEVÍM. Neznám přesně podrobnosti toho, co vše se v případě těchto dvou řešilo. Opravdu to neumím posoudit.

V souboji s Kamenicí nad Lipou neudrželi fotbalisté FŠ Třebíč (v oranžových dresech) vedení 2:0. Museli se tak doma spokojit jen s jedním bodem.
Remízový šlágr: Fotbalisté Třebíče litovali ztráty vedení, Kamenice bod brala

Není na čase zavést opravdu exemplární trest, který bude bolet a kdy se dá najevo, že kultivace prostředí není jen fráze? Ať už za urážlivá trička a choreo nebo vhazování dělbuchů do sektoru soupeře?
Nemyslím si, že zavedení exemplárního trestu by něčemu pomohlo. Disciplinární řád je tak široký, že je schopen pokrýt každé provinění. Od podmočeného hřiště, zákazu vstupu diváků na stadion až po použití pyrotechniky. Podle mého je rozsah výše trestů dostatečný. Je to jen o disciplinární komisi, která může klubům sáhnout i na jejich finance, hlavní zodpovědnost leží na klubech, hlavně jak pracují se svými fanoušky. S těmi je to ale v poslední době na všech úrovních velmi těžké. Agresivita ve společnosti stoupá, všechno je navzájem propojené.