O tom, jestli čeští fotbalisté i jejich celek navážou na loňskou povedenou sezonu, se toho napsalo už hodně.

Start zprvu nic moc: West Ham brzy kapituloval, když si hostující obranu povodil Saint-Maximine a Wilsona nezajímalo, že má kolem sebe dvojici protihráčů a zblízka propálil gólmana Fabianského.

Gerd Müller s oceněním Zlatá kopačka na snímku z 23. srpna 2003, kdy byl vyhlášen nejúspěšnějším hráčem historie Bundesligy.
Truchlí celé Německo. Zemřel proslulý Gerd Müller, muž s přezdívkou Bombarďák

Hektické chvíle se udály v Newcastlu po čtvrthodině hry. Hosté totiž skórovali, zdálo se však, že míč z kopačky Aarona Cresswella tečoval z ofsajdu Bowen. Slovo si ale vzal VAR a byl jiného názoru. Bowen se míče dotkl až za brankovou čárou a gól platil.

Tahle branka ale asi ještě bude předmětem debat. A může za to právě Souček. Podle opakovaných záběrů se totiž zdálo, že český reprezentant míč v cestě za brankovou čáru v ofsajdovém postavení lehce tečoval. „Vypadá to, že se toho Tomáš Souček skutečně dotkl,“ uvedla stanice BBC.

Ať už to bylo jakkoliv, videorozhodčí posoudil situaci tak, že se Souček míče nedotkl a West Ham vyrovnal. Newcastle se pak vrátil do vedení, jenže West Ham se nedal. Ve druhém poločase předvedl parádní obrat.

Vladimír Coufal (vlevo) v zápase West Hamu proti Tottenhamu.
Hvězda z Česka (ne)musí jezdit autobusem. Coufal v Anglii pobavil i legendu

53. minuta: vyrovnání Benrahmy. 63. minuta: penalta… Míč si vzal Antonio, leč gólman jeho pokus vyrazil. Přímo k nohám dobíhajícího havlíčkobrodského rodáka! Když sám Antonio přidal o tři minuty později gól na 4:2, bylo vymalováno.

Čas na bramborový salát

Souček svým výkonem i trefou zase spustil lavinu pochvalných komentářů na sociálních sítích. „Dejte tomu chlapovi bramborový salát,“ měl jasno o odměně jeden z uživatelů v narážce na populární příhodu s touto pochutinou, kterou nedávno v rozhovoru pro klubový web Souček vysvětloval.

A pozadu nezůstal ani oficiální twitterový účet West Hamu „Myslím, že je čas na bramborový salát, kluci!“ napsal k fotografii radujícího se českého hráče.

Po zápase se nejvíc usmíval David Moyes, kouč West Hamu. „Mám opravdu dobrý tým. Dnes jsme udělali několik dobrých věcí a celkově si myslím, že to byl fajn výkon. Dostat se z jednogólové ztráty během tří minut ukazuje úplně jiný West Ham,“ uvedl.

Michal Frydrych z pražské Slavie a útočník Interu Milán Romelu Lukaku - Utkání 5. kola skupinové fáze Ligy mistrů, SK Slavia Praha vs. Inter Milán
Ani Messi, ani Ronaldo. Nejdražšího fotbalistu má Chelsea, Neymar je druhý

Výkon českého fotbalisty byl okamžitě podroben základní analýe, Vyhrál nejvíce soubojů, což je pro něj typické. Během zápasu vyprodukoval čtyři střely! "Hráč za osmdesát milionů," glosoval to jeden ze zahraničních uživatelů Twitteru. A v korunách to určitě nemyslel…

Kromě Součka odehrál plnou porci minut i Vladimír Coufal.

Další velká ligová výzva čeká na West Ham příští týden. Na domácím hřišti přívítá Leicester.