Rezavá Sparta. Historická bilance. Infografika.Zdroj: RedakceA od začátku října sparťané excelují zejména v těch pádech. V posledních devíti kolech totiž dokázali vyhrát jen dvakrát (doma s Mladou Boleslaví a v Karviné) a naděje na opětovné získání titulu po dobrém rozjezdu ligové sezony opět klesly do říše zbožných přání.

„Přiznám se, že už vyhlížíme konec podzimu,“ říká před závěrečným zápasem letošního roku v Příbrami trenér a sportovní ředitel v jedné osobě Zdeněk Ščasný. „Musíme se v zimní pauze zamyslet, jak dál. A potřebujeme přivést posily,“ dodal.

Jedna rána za druhou

Jeho svěřenci se maximálně soustředili, aby nechali zapomenout na kolaps na Slovácku a v neděli v domácím prostředí uspěli s Teplicemi. Opakovala se ovšem stále stejná písnička. „Jestli jsem někdy opravdu cítil, že to zlomíme, tak před tímhle zápasem. Bohužel jsme nechali Teplice hrát. Nehráli jsme dobře, nervozita narůstala a z jediné střely jsme dostali gól,“ vrací se k nedělní bitvě na Letné.

Přijde nový trenér?

Rezavá Sparta. Výroky trenéra Zdeňka Ščasného. Infografika.Zdroj: RedakceKdyby se fotbalové utkání hrálo jen 80 minut, Sparta by bojovala o nejvyšší příčky. Během poslední desetiminutovky sparťané inkasovali už devět gólů. A ty je shodně připravily o devět bodů. „Selhali jsme,“ ví záložník Lukáš Vácha. „Přední příčky? Na to musíme zapomenout,“ dodává.

V zimě se dá očekávat další průvan v kádru. Kolikátý už? A lze předpokládat, že Ščasný se bude chtít věnovat pouze funkci sportovního ředitele a stres nejsledovanějšího postu v českém fotbale přenechá někomu jinému. Fanoušci mají jasno, během zápasu s Teplicemi vyvolávali jméno Vítězslava Lavičky. Toho teď však lanaří polská Wroclaw.

Další kandidáti? Martin Hašek těžko opustí rozdělanou práci v Bohemians. Ještě nedávno by každý trenér dal cokoliv za možnost vést Spartu. Dnes je tato nabídka obrazně řečeno za trest. „Pokřik fanoušků jsem vnímal, byl bych lhář a pokrytec, kdybych říkal něco jiného. Na druhou stranu když se vyhrává, tak jsou všichni spokojení,“ utrousil Ščasný.