Před jarními odvetami v obou I. A třídách je situace v postupových počtech ještě hodně nejasná. V „české“ skupině A je na dvě vstupenky více adeptů. Ve skupině A drží postupové pozice zatím exkrajské celky Chotěboř a Janovice. Zatímco prvně jmenovaný klub se ale ambicemi na návrat mezi krajskou smetánku netají, pro Janovice není krajský přebor prioritou.

„Náš cíl je zpátky postoupit do přeboru,“ proklamoval už před sezonou chotěbořský trenér Petr Horák a na tom se nic nezměnilo. Jeho tým se v zimní pauze posílil především o zkušené hráče. Přibyslav má na třetí pozici proti Janovicím pouze horší skóre. „Zahrát si krajský přebor bychom chtěli, o postup se určitě popereme,“ vzkazuje svým konkurentům přibyslavský trenér Jiří Moravec.

Na klopýtnutí konkurentů budou čekat i čtvrtý Pacov a osmá Ledeč, která měla vydařenou přípravu. Skupině B vévodí ambiciózní tým z Přibyslavic, který se cílem postoupit mezi krajskou elitu rozhodně netají. Tým je už dlouho pohromadě, navíc absolvoval kvalitní soustředění; odjel až do Liberce! „Vyšlo nám to úplně perfektně. Počasí, všechno,“ pochvaluje si přibyslavický trenér Miloslav Loucký. Přes zimu jeho tým, který vstoupí do jara s pětibodovým náskokem na Jemnicko, vcelku solidně posílil. „Ještě jsem chtěl jednoho středního obránce, ale nakonec jsem spokojený,“ dodal kouč. Na paty bude jeho týmu šlapat právě druhá Jemnice a nevyzpytatelná bude i třebíčská rezerva.