„Mohli jsme vyhrát, ale rozhodčí daroval Jihlavě bod,“ vztekal se po zápase jakubčovický kouč Günter Bittengel. Přitom začátek nasvědčoval
obvyklému domácímu scénáři; Faldyna ukázkově uvolnil Svobodu a rychlonohý útočník jen těsně minul branku. Jenomže pak poslal nový šéf jihlavské obrany Vít malou domů na Rzeszota, který odkop z voleje nezvládl, naservíroval míč přímo na kopačky Svatonského a hosté vedli. Poté se hra rozkouskovala a kloudnou akci předvedla Vysočina až v polovině prvního dějství.

Ditrich ukázkovou rybičkou vyslal opět do úniku Svobodu, jenomže Kuděla ho o míč na poslední chvíli obral. „Naši hru samozřejmě ovlivnila fatální chyba Rzeszota,“ připustil kouč Vysočiny Milan Bokša. Nervozitu domácích deklaroval Faldyna, kterému Malínek naservíroval přihrávku na zlatém podnose, ale obávaný kanonýr z prostoru penalty vysoko přestřelil. Jakubčovice se do obrany nestáhly, naopak mohly své vedení zvýšit. Krajčovičovu hlavičku po rohovém kopu ovšem na brankové čáře vyrazil Veselý.

Největší vítr v jihlavské obraně dělal především autor gólu Svatonský. Jeho další průnik z úhlu musel Rzeszoto řešit roznožkou. Poslední slovo mělo před pauzou útočné duo Svoboda - Faldyna. Po Vladykově centru do malého vápna ale oba hráči stojící za sebou střílenou přihrávku minuli. Hned po změně stran měl další příležitost Faldyna, ovšem ze slibné příležitosti přestřelil. Na druhé straně se zase do koncovky dral Prohászka a jihlavští zadáci měli co dělat, aby se neprotlačil až ke gólové střele. Střídání šancí na obou stranách jen potvrdila Šourkova rána po rohovém kopu. Té se ale nechtěně postavil do cesty střídající mladíček Rabušic. Těsně vedle branky Vysočiny zase prosvištěl pokus Svatonského. Stejný hráč poté přesprintoval domácí zadáky a tváří v tvář Rzeszotovi tentokrát neuspěl.

Jakubčovický gólman Kolár měl se zase vytáhl při pokusu Gorola. Rostoucí tlak Vysočiny přinesl ovoce pět minut před koncem. Unikajícího Rabušice stáhl ve vápně Kuděla a nařízenou penaltu Vladyka panenkovským lobem proměnil. „Chápu, že rozhodčí je taky jen člověk a kdyby pískl penaltu po nějakém z mnoha závarů, neřeknu ani popel, ale tohle bylo směšné,“ kroutil hlavou evidentně znechucený Bittengel. „Mužstvu nemohu upřít snahu, bod jsme si zasloužili. Penaltovou situaci ale posuzovat nechci, protože jsem ji dobře neviděl,“ dodal jeho protějšek Bokša.