Teplice zle zatápěly před hostující brankou, ale gólově okořenit zápas se povedlo pouze Jihlavě. Mladší dorostenci přivezli na Vysočinu remízu 3:3.

 

I. liga st. dorostu
Teplice – Jihlava
0:2

Hostům přálo od prvních minut štěstí. Teplice se nastěhovaly před jihlavskou branku, ale obranný val nátlaku odolával. Stejně tak i Hlavoňkova svatyně, kterou permanentně domácí bombardovali svými střeleckými pokusy. „Hlavoněk nás hodně podržel a dobře si postavil tyčky,“ komentuje čtyři domácí trefy do bílé konstrukce trenér Jihlavy Roman Kučera, jehož svěřenci z ničeho nic udeřili.

 

Ve 39. minutě se po jednom z rychlých výpadů individuálně prosadil Šamánek a střelou do šibenice otevřel skóre. Z druhé půlky nebylo ukrojeno ani deset minut a Netrda našel z rohu přesně hlavičkujícího Tlačbabu. „Z minima jsme vytěžili maximum. Soupeř nás mačkal, měl ohromné množství šancí. Proto ani nemůžu být s výkonem spokojený a v půlce i po zápase jsem nešetřil kritikou. Někteří hráči mě přístupem zklamali. To, že jsme měli takové štěstí, se opakovat nebude,“ doplňuje Kučera. „Ale tři body jsou samozřejmě hodně cenné.“

Góly: 39. Šamánek, 54. Tlačbaba. Poločas 0:1. Jihlava: Hlavoněk – Hříbek, Filip, Raška, Benda – Pikl (57. V. Černý), Bureš (27. Tlačbaba), Chmelík, Netrda – L. Procházka, Šamánek.

 

I. liga ml. dorostu
Teplice – Jihlava
3:3

Zápas začal neskutečným unfair momentem. Jihlavští mladíci se v blízkosti středového kruhu motivovali oblíbeným rituálem, ale rozhodčí povolil ke hře a domácí střelou ze čtyřiceti metrů do prázdné branky otevřeli skóre. „To jsem ještě nezažil. Nebyli jsme připraveni ke hře a takové chování je katastrofální,“ kroutil hlavou trenér Jihlavy Pavel Procházka.

 

I přes úvodní šok se hosté dostali brzy do hry. Krásnou uličkou našel Tomáš Kučera Dobrovolného, který poslal míč pod břevno. Kučera pokračoval v parádních asistencích a po jedné z jeho standardek udeřil tečí Pražák. Domácí srovnali krok z penalty, ale ještě do přestávky poslal Jihlavu do vedení sám Kučera. Na jeho přímý kop neměl gólman šanci. „Zápas se mu hodně povedl. Zahrál velmi dobře,“ chválí kouč neproduktivnějšího hráče, který ještě nastřelil tyč.

Ale tři body nakonec na Vysočinu neputovaly. Po chybě stopera ve středu hřiště domácí dokázali dotlačit v chumlu míč do branky. „Neměli jsme ten potřebný kousek štěstí. Snad se k nám obrátí čelem už dnes proti Spartě,“ dodává Procházka.

Góly: Dobrovolný, Pražák, T. Kučera. Poločas 2:3. Jihlava: Procházka - Bambula, Štěpán, Kerouš, Brnický (42. Štancl) - Kopic, T. Kučera, Pražák, Dobrovolný - Tesař (41. Leligdon), Tecl.