I. liga staršího dorostu

Jihlava – Sparta Praha
1:6

Jihlavskou tragédii odstartoval vlastní gól v 18. minutě. Od té chvíle byl na trávníku pouze jediný tým. Sparta nekompromisně trestala chyby dezorientovaných domácích a do poločasu stihla přidat další tři góly. „Měli jsme zbytečný respekt, nechytli začátek, a pak se to vezlo,“ komentuje trenér Jihlavy Roman Kučera.

Ani ve druhé půlce se Jihlava nezvedla. Hosté udávali tempo a hlavně šikovný Zeman dělal problémy. „Jeden gól dal, na další tři přihrál. Nedokázali jsme ho eliminovat,“ přibližuje Kučera, jehož svěřenci v poslední minutě díky Filipovi kosmeticky upravili na 1:6.

„Bylo to totálně nepovedené utkání. Ve všech činnostech byli o třídu lepší, což musíme sportovně uznat, ale zároveň na to rychle zapomenout,“ má jasno kouč. „Už musíme myslet na Plzeň. Uděláme změny a snad nás to nakopneme,“ plánuje Kučera.

Gól Jihlavy: 90. Filip. Poločas 0:4. Hlavoněk – Hříbek (80. Takács), Filip, Raška, Benda – Pikl (42. V. Černý), Bureš, Procházka, Netrda – Kratochvíl (42. Stoszek), Tlčababa.


I. liga mladšího dorostu

Jihlava – Sparta Praha
2:2

Jihlavě patřil úvod. Už ve 3. minutě se po rohu prosadil Štancl a po chvíli mohl zvýšit Tecl. Kučerovo vybídnutí ale v druhou branku nepřetavil. Pak si vybrala jihlavská pravá strana dvakrát slabší chvilku a po podobných situacích se Sparta postarala o obrat.

Druhá část začala stejně jako první. Po třech minutách posadil Šandera míč na hlavu Tecla a jeho přizvednutý balon uklidil do branky na zadní tyči číhající Kerouš. Jihlavští mladíci se tlačili dopředu a vytvořili si tři tutovky. Jenže ani v té nejvyloženější v samotném závěru neměli štěstí. Po krásné přihrávce Tecla rozezvučel Kučera pouze břevno.

„Neměli jsme opět moc štěstí, ale s předvedeným výkonem i přístupem jsem spokojený,“ hodnotí kouč Pavel Procházka. Góly: 3. Štancl, 43. Kerouš. Poločas 1:2. Matiášek – Bambula, Štěpán, Kerouš, Štancl – Kopic (41. Šandera), Pražák, Kučera, Dobrovolný (41. Brnický) – Tesař (55. Vydra), Tecl.