„I přesto ale věřím, že se krize z podzimu opakovat nebude. V těch dvou předchozích zápasech jsme udělali dvě hrubé chyby, které soupeř potrestal,“ vysvětluje jihlavský kouč Milan Bokša.

Na hřišti HFK Olomouc udělal hrubku za stavu 1:1 mladý obránce Theodor GebreSelassie, jehož nepřesnou malou domů musel zachránit stoper Michal Kadlec jen za cenu červené karty.

Teď s Jakubčovicemi si slabší chvilku vybral hráč, od kterého by to čekal málokdo. Zkušený slovenský gólman Branislav Rzeszoto nezvládl malou domů a naservíroval míč přímo na kopačku jakubčovického Jana Svatonského a ten pohodlně skóroval. „Bezprostředně hned v následujícím zápase následovala chyba, což se muselo projevit,“ podotýká Bokša.

Špice druholigové tabulky je teď hodně našlapaná. Na vedoucí Žižkov ztrácí druhý HFK Olomouc tři body, těsně za ním je Jihlava, Bohemians proplouvají jarem bez ztráty kytičky. Nepříjemně dotírají i Jakubčovice se Sokolovem.

„Všichni příznivci Jihlavy by samozřejmě byli rádi, kdybychom soutěží prošli bez problémů, ale ambice mají i jiné týmy. Dalo se čekat, že soutěž nebude jednoduchá, což se potvrzuje,“ dodává Bokša.