„Čeká nás konfrontace s aspirantem na postup do nejvyšší soutěže. Doufám, že se po dvou nešťastných zápasech zvedneme a vrátíme se ke kvalitní hře, kterou jsme předváděli v úvodu jara,“ prohlásil trenér Jihlavy Milan Bokša.

Jeho tým doplatil v posledních dvou kolech především na individuální chyby. „Hrubky hráči udělali i v předchozích zápasech. Tím, že je soupeř potrestal, se podepsaly na hře celého mužstva a neuspěli jsme,“ uvědomuje si lodivod FC Vysočina.

Proti Žižkovu se do sestavy vrátí pilíř jihlavské defenzivy Michal Kadlec, který musel kvůli červené kartě ze hřiště HFK Olomouc vynechat poslední zápas s Jakubčovicemi.

„Právě on byl jedním z důvodů, proč nám zápasy nevyšly,“ má jasno Bokša, který možná vyšle do boje i Michala Lovětínského. „Včera poprvé trénoval, ale nad jeho startem však stále visí otazník,“ prozradil kouč třetího celku druhé ligy. Zdravotní problémy má ještě Pavel Bartoš, kterého trápily teploty.

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY
FK Viktoria Žižkov: Bartalský - Labant, Šťastný, Kráľ, Guľa - Novotný, Stracený, Bažík, Grznár - Švancara, Kalod.
FC Vysočina Jihlava: Rzeszoto - GebreSelassie, Šourek, Kadlec, Cihlář - Veselý, Vladyka, Ditrich (Lovětínský), Malínek - Svoboda, Faldyna.

Zápas začíná v neděli v 10.15

Stracený prý nastoupí
Praha - V posledním utkání v Sokolově Žižkovští podlehli 1:2 a připsali si první druholigovou prohru po půlroce. Kvůli bolavému svalu však nenastoupil kapitán a tahoun týmu Stracený.
„V neděli na Jihlavu by už měl být v pořádku,“ hlásí žižkovský trenér Vladimír Skalba. V týdnu si léčili zdravotní trable i útočníci Petr Švancara (svalové potíže) s Lubomírem Blahou (bolavá záda) a obránce Pavel Grznár (podvrtnutý kotník na středečním tréninku). Až na Blahu budou rovněž k dispozici.
Pražané ale vědí, že je nečeká žádné lehké sousto. „Viděl jsem zápas Jihlavy v Olomouci, kdy v souboji o druhé místo prohrála na půdě HFK 1:2. Z počátku hráli hosté jako doma. A také šli rychle do vedení gólem Svobody, to je výborný fotbalista. Celkově je Jihlava nebezpečný a obrovsky silný tým, který umí zrychlit hru po stranách hřiště a navíc má kanonýra Faldynu,“ hovoří v superlativech o kolektivu trenéra Milana Bokši žižkovský lodivod.