„Nebylo příjemné se jen dívat,“ konstatoval třicetiletý stoper, jenž byl v předminulém kole v Holici (1:2) už v 17. minutě vyloučen a v následujícím zápase s Jakubčovicemi (1:1) si musel odpykat disciplinární trest.

Návrat hlásí v pravý čas. Třetí Jihlavu čeká souboj s vedoucím Žižkovem a s ostříleným šéfem obrany se jí bude dýchat lépe. „Chceme bodovat a vrátit se na druhé místo,“ prohlásil Kadlec před šlágrem druholigového víkendu.

Ofenzivní síla soupeře, který se opírá o zkušené borce v čele se Straceným a Švancarou, Vysočinu neděsí. „Strach z nich mít nemusíme. Známe je už z minulých let a víme o jejich přednostech,“ odmítl Kadlec přehnaný respekt.

Do Prahy vyrazí jihlavské mužstvo s jasným cílem - neinkasovat jako první. „Úvodní gól asi bude klíčový. Když se totiž Žižkov dostane do vedení, už většinou neprohrává,“ upozornil služebně nejstarší hráč FC Vysočina.

Zítra si stejně jako jeho spoluhráči přivstane. Odjezd je naplánován na sedmou hodinu, úvodní výkop na 10.15. „Problém v tom nevidím. Jen člověk musí jít včas spát a ráno brzy přijet a dobře se rozcvičit,“ zdůraznil Kadlec.