Ve druhé jarní prověrce nečeká Polnou podle slov trenéra Milana Palkoviče nic jednoduchého. Jeho tým, který na úvod přivezl bod z Nové Vsi, prověří hodně silný Ždírec, který dokázal v minulém kole v deseti hráčích smazat tříbrankové manko s Žirovnicí a v poslední minutě dokonat i obrat.

„Oni na tom budou hodně dobře. Hlavně po psychické stránce. Taková výhra je hodně povzbuzující,“ míní polenský lodivod Milan Palkovič. „My jsme něco podobného zažili s Borovinou. Vedli jsme tam, ale oni nás stejně dokázali porazit, to je nakoplo, a pak asi osm kol neprohráli,“ doplňuje ze svých vlastních zkušeností.

Polné budou v neděli chybět Körber a stále marod Matula. Otazník visí i nad dirigentem hry stoperem Froldou. „Měl virózu, ale já doufám, že bude v pořádku. Absence Jardy Körbera mě ale mrzí. V Nové Vsi hrál dobře a hlavně ve vzdušných soubojích a obranných standardkách nám bude chybět,“ říká Palkovič.

Hostující tým totiž zdobí precizně zahrávané standardní situace, které má na svědomí Čalkovský. „Na ně si musíme dát opravdu pozor a pokrýt je. Kope to fakt dobře,“ ví trenér. „A silný je i Kolouch,“ dodává.

O herním stylu svého týmu má Palkovič jasno. „Máme ho zažitý a já budu po obráncích chtít, aby pomohli při zakládání útočných akcí. Musíme hrát v pohybu a chytnout se střelecky,“ má jasno kouč. „Je to zápas doma a navíc o šest bodů. To páté místo chceme udržet,“ uzavírá Palkovič.