I. A třída – sk. A

Kožlí – Dobronín
3:1

Dobronín nezačal špatně, ale po čtvrt hodině nepohlídal Vosyku, který ve slibné pozici nezaváhal a po něm ani Šimka, na jehož pokus Chvátal neměl.
Dobře hrající středová řada hostů vytvářela tlak a šance ale na gól se čekalo přes hodinu. Až Krpálek zamířil přesně a vykřesal naději.

Jenže tu v závěru uhasil domácí Šimek. „Je to velmi cenná výhra. Dobronín hrál velmi dobře. Líbil se mi hlavně jejich dobře zvládnutý ofsajd systém. My jsme naštěstí proměnily všechny vytvořené šance,“ zhodnotil utkání trenér Kožlí Miloš Březina.

Góly: 15. Vosyka, 25. a 84. Šimek – 68. Krpálek. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:1. Diváci. 75. Poločas: 2:0. Dobronín: Chvátal – Krpálek, Hybeš, Laňka, T. Sedláček (46. M. Sedláček) – Prokš, Vaněk, L. Sedláček, Sobotka – Kalců, Skořepa.

Bohdalov – Janovice
0:3

Taktovku hry držely od začátku pevně Janovice a po několika minutách se měnilo i skóre. Střelu Klímy ve velkém vápně zastavil jeden z domácích beků rukou a Padrnos nabídnutou penaltou nepohrdl. Střelecky naladěný janovický hrot se po deseti minutách zbavil beka a po individuální akci skóroval podruhé. Bohdalov působil odevzdaně, jenže hosté se v dalších šancích spíše utápěli.

Dočkali se až po změně stran. Předstoper Reiterman se vydal na jeden ze svých výletů, prošel půlkou hřiště a podél gólmana stanovil na 3:0. „Utkání jsme měli celý zápas pod kontrolou a kluci zahráli dobře. Akorát to mělo skončit vyšším rozdílem,“ komentuje vedoucí týmu Jiří Babínek.

Góly: Padrnos 2 (1 z PK), Reiterman. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas 0:2. Janovice: Šebek – Dvořáček, Hamara, Reiterman, Tržil – Chylík, Špendlíček (80. Křenek), Mareš (85. Slezák), Zamazal – Padrnos, Klíma (60. Hekerle).

I. A třída – sk. B

Jemnicko – Rantířov
0:2

Favorizované Jemnicko strčil pod studenou sprchu po dvanácti minutách hostující Živný. S hrubkou domácích zadáků a samostatným únikem naložil skvěle a mazáckým obstřelením Kounka otevřel skóre. Domácí se tlačili před rantířovskou svatyni, ale do poločasu se už skóre nezměnilo.

Jemnicko začalo aktivně i ve druhé půlce a v jejím úvodu si vynutilo Smrčkovo vyloučení. Oslabený Rantířov ale odolával nájezdům stále více nervózních domácích, kteří naráželi na Kremína a třikrát i na jeho dobře postavené tyče. Definitivní stvrzenku nečekané výhry hostů potvrdil v poslední minutě nekompromisní Karol.

Góly: 12. Živný, 90. Karol. Rozhodčí: Martenek – Hrůza, Křenek. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (48. Smrčka). Diváci: 250. Poločas: 0:1. Rantířov: Kremín – Brož, Novotný, Fila, Živný - Janků, Smrčka, Karol, Kubík - Molák, Zeman (84. Holec).

Telč – Stonařov
0:4

Do klíčového utkání, ve kterém museli telčští hráči vyhrát, aby se pomalu ale jistě záchrana nestávala pouhou utopií, vstoupili domácí nadějně. Po půl hodině hry se mohli dostat do vedení zásluhou Kříže, který ovšem po individuální akci Bartuška netrefil odkrytou branku. Hosté hrozili převážně z brejkových situací, ze kterých se v 35. minutě zrodil první gólový moment zápasu.

Holý stáhl ve vápně unikajícího protihráče, vyfasoval červenou, a Jaroš pak otevřel skóre. Druhou ránu zasadili hosté Telči až po přestávce. Nešťastný výkop Nedorost trefil Čumpla, od kterého se míč dobelhal do branky. Hra Telče se v tu chvíli položila. Oslabený tým se nedokázal vzchopit a ubránit dalším dvěma rychlým výpadům v klidu hrajících hostů.

Góly: 35. (PK) a 75. Jaroš, 66. Čumpl, 86. Vevera. Rozhodčí: Tesař – Juriga, Švec. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (35. Holý). Diváci: 120. Poločas: 0:1. Telč: Nedorost – Šeda, Straka, Vetýška, Holý – A. Chalupa, Černáš, Bartušek, Kratochvíl – M. Chalupa (85. Švec), Kříž. Stonařov: Krupka – Špaček, Holý, Michálek, Lysý (70. Vevera) - Čumpl (78. Lang), Šána, Šmarda, Kain (85. Plavec) - Sekanička, Jaroš.

Bedřichov - Kouty
1:1

Po nervózní desetiminutovce se vydařila domácím spolupráce Bláhy, který pěkně vyslal do sóla Dolejšího a ten nedal Masnému šanci. Kouty se brzy oklepaly a hru vyrovnaly. Po změně stran navíc své tempo vystupňovaly a dostaly domácí pod tlak. Zejména Nejedlý dělal domácí obraně problémy.

Jenže Jančok byl vždy na správném místě a své barvy dlouho držel. Až na 3. minutu nastavení. Po faulu u bedřichovského vápna se k míči postavil Aleš Čáp, který nedal domácímu gólmanovi šanci. „Remíza je myslím spravedlivá, ale nakonec jsme měli k výhře blízko, takže je to škoda,“ zhodnotil kouč Bedřichova Stanislav Muzikant.

Góly: 11. Dolejší - 90.(+3) A. Čáp. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 6:7. Diváci: 100. Poločas 1:0. Bedřichov: Jančok - Vanko, Pajskr (80. KRemín), Tůma, Lapeš - D. Oberreiter, Mašek, Bláha, Zapletal (60. Škoda) - V. Kocmánek, Dolejší (80. Mráka).

Jaroměřice – Třešť
1:1

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, vytvořili si tlak a v 18. minutě šel zcela sám na třešťského gólmana Hanák, který ale brankovou příležitost nevyužil a z následného protiútoku udeřili hosté. Ze čtyřiceti metrů napálil míč Gregor a k překvapení všech skončil až pod víkem. Ve druhém poločase zahodil vyloženou šanci Kalay, ale o dvě minuty později to napravil, když po centru hostující gólman Jindřich pouze vyrazil míč a jaroměřický útočník pohotově dorážel.

Góly: 57. Kalay – 18. Gregor. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 2:2. Poločas: 0:1. Třešť: Jindřich – Gregor, Rod, Trnka, Mikeš (84. Šaštinský), Veselý, Kadlec, Gotwald, Vzteklý (60. Nosek), Bláha, Krejčí.

Stará Říše – Třebíč B
1:2

Hosté se dostali do vedení z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil po nastřelené ruce a třebíčský Prokop nezaváhal. Domácí ale vzápětí odpověděli. Z pravé strany odcentroval přesně Pazderník a pohotový Rychtecký nezaváhal.
Stará Říše měla územní převahu, ale ve finální fázi chyběly klid a přesnost. A tak se skóre měnilo nečekaně na druhé straně. Svoboda se po přesné trefě Nováka zpoza šestnáctky marně natahoval.

Góly: 28. Rychtecký – 22. Prokop (PK), 66. Novák. Rozhodčí: Sláma – Stehlík, Brabcová. ŽK: 0:1. Diváci: 58. Poločas: 1:1. Stará Říše: Svoboda – Kouba, Vítů, Holub, Pytlík – Vaňkát, Hradil, Svítil, Pazderník – Rychtecký, Rychlý (80. Charvát).