I. liga staršího dorostu

Jihlava – Plzeň
2:1

Technicky a kombinačně dobře vyzbrojení hosté začali lépe a první čtvrt hodinu udávali tempo. Z ničeho nic ovšem udeřilo na druhé straně. Netrdovu standardku prodloužil Šamánek na zadní tyč, kde byl osamocený hlavičkující Filip – 1:0. Gól domácí ale nenabudil. Hosté stupňovali tlak a ve 28. minutě dokázali po individuální akci srovnat.

Vyhecovaná druhá půlka patřila Jihlavě. „Dostali jsme balon na zem, přidali na důrazu a získali střed hřiště,“ přibližuje kouč domácích Roman Kučera, kterého po hodině hry rozveselil Niederle. Nepovedené plzeňské odkopnutí poslal přesně k tyči.

Pak několikrát zahrozil Netrda, který upláchl po levé straně, ale s jeho centry si spoluhráči neporadili. „Závěr byl hodně ostrý a žádné velké šance už nepřinesl,“ říká Kučera. „Samozřejmě, že je to hodně důležitá výhra. Po tom výprasku se Spartou jsme se potřebovali vrátit do herní pohody,“ dodává.

Góly: 17. Filip, 61. Niederle. Diváci: 100. Poločas 1:1. Jihlava: Hlavoněk – Hříbek, Filip (76. Bureš), Raška, Benda – L. Procházka, Niederle, Chmelík, Netrda (86. Pikl) – Tlačbaba (54. Stoszek), Šamánek.

I. liga mladšího dorostu

Jihlava – Plzeň
2:4

Už ve 2. minutě zastavil Štěpán na vápně unikajícího hráče a Plzeň dobře zahranou standardkou otevřela skóre. Inkasovaný gól domácí nakopl a po několika slibných momentech a nevyužitých šancích Dobrovolného vtrhl do vápna Tecl, kde ho hostující beci srazili a Šandera penaltou nepohrdl – 1:1.

Jihlava navázala na dobrý závěr první části a po 12. minutách druhé půlky už vedla. Tecl vymyslel gólovou pozici pro Pikla, který nezaváhal. Jenže po chvíli a špatně rozehrané standardce hosté utekli a srovnali. Rozhození domácí mladíci vzápětí inkasovali po podobné situaci potřetí. „Měli jsme problém na levé straně. Plzeň nám přes ní dala oba góly, a nakonec i ten poslední,“ komentuje kouč Jihlavy Pavel Procházka.

Jihlavě mohl za stavu 2:3 zajistit alespoň bod Kučera, ale ve slibné pozici branku přestřelil. „Kluci odvedli dobrý výkon. Soupeř byl hodně houževnatý a tvrdý. Nevyšlo nám to hlavně na levé straně, ale to se stává,“ dodává trenér.

Góly: 38. Šandera (PK), 52. Pikl. Poločas 1:1. Jihlava: Procházka - Bambula, Štěpán, Kerouš, Brnický - Šandera (55. Tesař), Kučera, Pražák, Dobrovolný (41. Kopic) - Tecl, Pikl.