Velký a sledovaný boj v Třešti, kam zajíždí poslední Telč, je pro oba týmy hodně důležitá. Domácí v prvních dvou kolech získali pouze bod a rádi by se dostali na vítěznou vlnu. Telč je v nezáviděníhodné situaci a injekci v podobě tří bodů potřebuje ještě víc. Zápas prý může skončit jakkoliv.

„Tam se může stát všechno. Minule jsme je porazili, takže se na nás budou chtít vytáhnout,“ míní telčský trenér Petr Kozák, který má před nedělním zápasem problémy se sestavou. „Nebudu moci počítat s Chalupou, který má vodu v koleni a na marodku přibyl i Procházka, který má angínu,“ vypočítává ztráty Kozák.

Jeho tým, který se topí na dně tabulky, se ovšem na zápas těší. „Určitě z toho nemáme strach. Ten zápas může být dobrý a my se hlavně musíme vyvarovat zbytečných chyb v obraně,“ dodává Kozák.

Naladěni na podobnou notu jsou i domácí fotbalisté. Navíc trenér Milan Hochman bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. „Zdravotně jsou na tom všichni dobře,“ potvrzuje kouč, jehož cíl je jasný. „Do zápasu jdeme s tím, že doma musíme naplno bodovat. Stát se může vše, ale my chceme stoprocentně bodovat. Musíme si ale uvědomit, že doma máme prachbídnou střeleckou bilanci, takže nesmíme dostat dva góly a doufat, že tři dáme,“ dodává Hochman.

Fotbalisté Rantířova se zatím zdatně perou s nepříjemným jarním losem. Po těsné prohře s lídrem si přivezli tři body z druhého Jemnicka a teď zbrojí na pátou Starou Říši. „Je potřeba trošičku ukrotit tu euforii po poslední výhře, ale ten potřebnej kousek sebevědomí si vzít, abychom to zvládli,“ má jasno trenér Rantířova Michal Fiedler.

„Nicméně ten zápas bude hodně těžký. Soupeř nás dobře zná a my s ním navíc máme špatnou bilanci,“ přibližuje kouč. „I přesto chceme tým naladit na vítěznou vlnu a zkušenou Říši porazit. Musíme hrát aktivní fotbal, donutit je k chybám a hlavně proměňovat šance,“ tvrdí Fiedler, nad jehož sestavou visí několik otazníků.

Ke zraněnému kapitánu Vlčkovi se přidal Novotný a Smrčka čeká na výrok disciplinární komise. „I kdyby tam nějaké absence byly, tak věřím, že dobře zaimprovizujeme a zvládneme to,“ uzavírá.

„Rantířov je rozjetý, takže to nebude vůbec lehké. Na druhou stranu se nám uzdravují hráči, takže tam s poraženeckou náladou nepojedeme,“ říká hrající trenér Staré Říše Luděk Kovačík a dodává: „Důležité bude, abychom dali nějaké góly. Pokud dáme více jak jeden, tak myslím, že tam neprohrajeme.“