„Ale nechci tady vysvětlovat, proč se nedaří. Nejlepší odpovědí budou naše kvalitní výkony v následujících zápasech,“ tvrdí zkušený kouč.

Sám ale moc dobře ví, že konkurentů v boji o postup přibylo. Za všechno mluví jarní suverenita Bohemians 1905. „Jestliže se před čtrnácti dny v médiích psalo o tom, že Žižkov s Jihlavou svým pronásledovatelům unikají, tak nyní se situace změnila. HFK Olomouc je už před námi, Bohemka má stejně bodů jako my,“ rekapituluje Bokša.

Jeho tým nyní ztrácí na druhé postupové místo čtyři body. „Do konce soutěže zbývá deset kol, což je třicet bodů. Nám nezbývá nic jiného než se snažit, aby za dalších čtrnáct dní bylo zase všechno jinak,“ dodal trenér Vysočiny.

Čáru přes rozpočet ale dělají zranění. K Liboru Balážovi a Michalu Lovětínskému přibyl Jiří Malínek. „Jedná se hráče, jejichž absence je hodně citelná. U Lovětínského to ale už vypadá, že by se už mohl vrátit do hry, uvidíme,“ dodal Bokša.

Zatímco ztráty s HFK Olomouc a s Jakubovem byly zapříčiněnou individuálními chybami, na Žižkově tomu bylo jinak. „Celý druhý poločas je pro mně obrovské zklamání. Ofenziva byla naprosto bezzubá a záloze se nedařilo udržet míč na polovině soupeře. Nepovedlo se to prostě nikomu,“ uzavřel jihlavský kouč.

Vzpoura pražských spiklenců?

PRAHA - Pražské týmy Vysočinu v první lize nechtějí! I tímto způsobem si lze vysvětlit gesto žižkovského klubu, který odmítl trenérovi Milanu Bokšovi zapůjčit kazetu s nedělním zápasem, přestože mu ji funkcionáři slíbili.

„Měl jsem domluvené, že mi ji bez problémů poskytnou. To ale najednou rázně zamítli,“ kroutí hlavou Bokša. O tom, že jde o snahu Viktorie Žižkov pomoci dalšímu pražskému týmu Bohemians do první ligy, ale jihlavský trenér odmítl polemizovat. „Jejich důvody neznám, proto nechci dělat žádné unáhlené závěry. Nemám k tomu co říct,“ dodal kouč Vysočiny.