Už v 6. minutě se protáhl mezerou v obraně Kroker a jen vinou jeho zbrklosti Jihlava neprohrávala. Záložník Vítkovic se ukopl a poslal míč vedle branky. Stejný hráč se o deset minut později zkoušel mezi obránci protlačit do zakončení znovu, tentokrát už ho ale důrazný Kadlec k míči nepustil.

Ve 27. minutě domácím zatrnulo potřetí, tentokrát ale nebyli příčinou hosté. Gólman Rzeszoto špatně došlápl a podle prvních zpráv si nejspíš natrhl achilovku. Zápas pro brankářskou jedničku Vysočiny skončil a mezi tři tyče se postavil náhradník Tulis. Ten už ale moc práce neměl. Ve 39. minutě rozehrál Lovětínský trestný kop na Svobodu, jenž bombou z dvaceti metrů poslal odrazem o břevno Jihlavu do vedení.

O tři minuty později to bylo už 2:0. Trestný kop tentokrát z levé strany rozehrál Vladyka a Faldyna hlavou překonal brankáře Vaclíka podruhé.

Jihlava se uklidnila a těsně po přestávce navázala na předpoločasovou kanonádu. V 50. minutě vběhl do uličky mezi beky mladíček Rabušic a zakončil mazáckým obhozením brankáře. Hrůznou sedmnáctiminutovku Vítkovic završil znovu Svoboda. Po parádní souhře na jeden dotek mu míč po Cihlářově centru srazil do nápřahu Rabušic a Svoboda druhou ranou z hranice vápna stanovil skóre na 4:0. V závěru se už jen dohrávalo, přesto Jihlava ještě zahodila několik dalších šancí.

Branky: 39. a 64. Svoboda, 42. Faldyna, 50. Rabušic.

Rozhodčí: Drábek - Slavík, Vysloužil.

ŽK: Veselý - Mikulenka, Jandík.

Diváci: 1750.

Sestavy:

Jihlava: Rzeszoto (29. Tulis) - Veselý, Šourek, Kadlec, Drga - Svoboda, Vladyka (82. Gorol), Lovětínský, Cihlář - Rabušic (71. Šamánek), Faldyna.

Trenér: Bokša.

Vítkovice: Vaclík - Valášek, Černý (80. Hejdušek), Hromkovič, Cverna - Kroker (60. Kozačuks), M. Švec, Motyčka, Mikulenka - Jandík, Novák.

Trenér: Grussmann.