Oba celky začaly zápas 22. kola druhé ligy s vědomím, že musí získat tři body. „Také proto ze začátku převažovala bojovnost nad kvalitou hry,“ všiml si jihlavský trenér Milan Bokša.

Zatímco jeho tým ale hraje o postup do nejvyšší soutěže, domácí Bystrc potřebuje každý bod k záchraně. „Za naši bojovnost jsme si ten bod zasloužili,“ pochvaloval si bystrcký kouč Oldřich Machala.

Důležitý moment pro vývoj celého zápasu přišel ve 29. minutě. Po druhé žluté byl vyloučen kapitán Bystrce Nechvátal, a než se domácí stačili vzpamatovat, prohrávali 1:0. Pohlednou kombinaci zakončil po centru Svobody Drga.

Ještě do konce první půle mohl skórovat Cihlář, ale mířil těsně vedle. „Pak jsme měli přidat pojistku, šance na to byly. Určitě by nás to uklidnilo,“ posteskl si Bokša.

Jihlavané se ale v celém druhém poločase museli obejít bez kapitána Vladyky, který si natáhl zadní stehenní sval. Možná také proto tým Vysočiny polevil v ofenzivě. „Jeho nepřítomnost byla znát,“ konstatoval Bokša.

Bystrc trpělivě čekala a ani v oslabení nepouštěla Jihlavu do velkých gólových šancí. „Snažili jsme se hlavně podruhé neinkasovat, čekali jsme na nějakou šanci,“ popsal bystrcké záměry po změně stran Machala.

Jeho tým se dočkal čtvrt hodiny před koncem. Střídajícího Zedníčka musel nedovoleně zastavit Veselý a zkušený Schuster z penalty nezaváhal. „Domácí si bod zasloužili,“ uznal zklamaně Bokša.