Janovice si zastřílely v Kožlí

JIHLAVA - Ani v 17. kole I. A třídy se nepodařilo telčským fotbalistům bodovat a jejich sestupová definitiva začíná nabírat na stále reálnějších obrysech. V záchranářském derby se Bedřichov rozešel smírně s Třeští. Ve skupině A se oběma celkům podařilo bodovat.

23.4.2007

Telčská krize se prohlubuje. Telč nedokázala zabrat ani v domácím zápase s Jaroměřicemi nad Rokytnou. Po hladké porážce 0:4 se stále více vzdaluje možnost záchrany. Foto: DENÍK/Josef Němec

I. A třída - skupina A

Kožlí – Janovice
1:5

Hosté v úvodu utkání přehrávali hráče Kožlí, ale jejich snaha branku nepřinesla. Domácí se postupně lepšili, až v 40. minutě se ujali vedení zásluhou Šimka. Janovice však stihli do konce poločasu vyrovnat na 1:1 brankou Zamazala. Ve druhé půli Janovice otočily skóre na 1:2 gólem Padrnose. Poté domácí ve snaze vyrovnat začali riskovat, za což je hosté potrestali brankami.

„Prohra 1:5 s vedoucím týmem soutěže vypadá dost špatně, avšak hra byla mnohem víc vyrovnaná než výsledné skóre. Ačkoliv jsme podali docela dobrý výkon, hosté prakticky z každé šance vstřelili gól,“ zhodnotil utkání trenér Kožlí Miloš Březina.

Góly: 40. P. Šimek – 44. Zamazal, 54. a 90. Padrnos, 66. Hekerle, 84. Špendlíček. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:3. Diváci: 75. Poločas: 1:1. Janovice: Šebek – Dvořáček, Špendlíček, Tržil, Reitermann – Zamazal (89. Matějček), Hamara, Mareš (77. Slezák), Hekerle – Chylík (46. Klíma), Padrnos.

Dobronín - Budíkov
1:1

Domácí si brousili zuby na vítězství, jenže se přizpůsobili hře hostujícího Budíkova, kteří si přijeli na hřiště Dobronína aspoň pro bod.
„Úplně jsme se podřídili hře Budíkova. Oni trpělivě čekali na chybu a nakonec se jim čekání vyplatilo,“ upozorňuje trenér Dobronína Ludvík Haubert.
Po chybě obrany Dobronína se do vedení dostali hosté zásluhou Vodrážky, který se protáhl mezi dvěma domácími stopery. Vyrovnání se ale Dobronín dočkal, po šesti minutách srovnal střelou z hranice vápna Vaněk.
„Po obdržené brance jsme sice zvýšili aktivitu, ale podařilo se nám jen vyrovnat. Pro nás je to obrovská ztráta, nezbývá nám nic jiného než v příštím kole venku vyhrát,“ uzavřel hodnocení dobrodnínský kouč.

Góly: 74. Vaněk - 68. Vodrážka. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Dobronín: Chvátal - Krpálek, Hybeš, Sochor, Laňka - Klenovský, Vaněk, L. Sedláček, Sobotka - Kalců, Skořepa (45. T. Sedláček).

I. A třída – skupina B

Bedřichov - Třešť
2:2

Začátek souboje vyšel lépe Bedřichovu. Už po čtrnácti minutách hry se ujal vedení a zdálo se, že body zůstanou doma. „Rozhodně jsme mysleli na vítězství,“ přiznal domácí kouč Stanislav Muzikant. Jenomže po vedoucím gólu přišlo uspokojení, které hosté dokázali ještě do poločasu potrestat.

V tlaku pokračovala Třešť i po přestávce. Navíc od 63. minuty hrála přesilovku, protože kvůli druhé žluté kartě musel předčasně do sprch autor úvodního gólu Škoda.

Převahu jednoho muže v poli hosté využili v 73. minutě, jenomže tři body si nakonec domů neodvezli. Tři minuty před koncem totiž srovnal Mašek na konečných 2:2. „Před utkáním bychom remízu brali, ale vzhledem k vývoji zápasu jsme tady rozhodně dva body ztratili,“ povzdechl si třešťský trenér Milan Hochman.

Góly: 14. Škoda, 87. Mašek - 27. Gutwalld, 73. Mareš. ŽK: 5:3. ČK: 1:0 (63. Škoda). Diváci: 50. Poločas: 1:1. Bedřichov: Jančok – Pajskr, Tůma, Vanko, Kocmánek – Oberreiter D. (85. Kremín), Zapletal (46. Paulík), Lapeš, Mašek – Škoda, Bláha (90. Oberreiter A.). Třešť: Jindřich – Gregor, Veselý, Steklý, Fajtl – Mareš, Kadlec, Krejčí, Gutwalld (75. Páral) – Bláha, Nosek.

Kamenice – Stonařov
5:1

Domácímu Slovanu se hra dařila, ale na gól čekal až do 38. minuty, kdy prošel celou obranou M. Strašík a tvrdou střelou k tyči překonal brankáře. Hned po změně stran se trefil do šibenice Plášil. To soupeře nahlodalo natolik, že Kamenice postupně vytáhla skóre až na 5:0, když se trefili podruhé Strašík, Kušta a Kozelek. Hosté korigovali až v samém závěru.

Góly: 38. a 51. M. Strašík, 46. Plášil, 65. Kušta, 76. Kozelek – 85. Jaroš. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 1:1. Poločas: 1:0. Stonařov: Lang – Špaček, Plavec (55. Nešpor), Příhoda (66. Čumpl), Lysý, Michálek, Šána, Šmarda, Kain, Seknička, Jaroš.

Rantířov – Třebíč B
2:0

Domácí vstoupili do zápasu lépe, vytvořili si územní převahu i šance, ale proměnit dokázali jen jedinou. Druhý poločas už nabídl zcela jinou podívanou: Třebíč zvýšila obrátky a přikovala soupeře k jeho pokutovému území.

Urputně bojující Rantířov však nedovolil hostům skórovat, v závěru navíc po rychlém brejku dvojice Duba, Živný přidal pojistku v podobě druhého gólu.
„První poločas nám vyšel výborně, mohli jsme klidně vést o dvě tři branky. Po přestávce už se projevila kvalita soupeře. Jeho náporu jsme odolali jen díky velkému nasazení. S vítězstvím jsem maximálně spokojen,“ pochvaloval si rantířovský trenér Michal Fiedler.

Góly: 22. Duba, 89. Živný. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 1:0. Rantířov: Kremín – Vácha, Janků, Fila, Brož – Kubík, Smrčka (75. Pecha), Živný, Molák, Karol – Duba.

Stará Říše – Čáslavice
2:0

Ve Staré Říši se hrál pohledný fotbal s velkým množstvím šancí na obou stranách. Do gólového zakončení je ale dokázali dovést pouze domácí.
Po dvanácti minutách hry se z trestného kopu trefil do hostující sítě Tichánek a svěřenci hrajícího trenéra Kovačíka odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ve druhé půli se do několika velmi dobrých příležitostí dostaly také Čáslavice, jenomže neuspěly. Naopak půl hodiny před koncem vyrobily hrubku, kterou potrestal Vaňkát.

Víc branek už nepadlo a Stará Říše tak slavila výhru 2:0. „Samozřejmě jsme spokojeni, v podstatě celou dobu jsme měli mírnou převahu,“ zhodnotil utkání spokojený předseda klubu Miroslav Nedvěd.

Góly: 12. Tichánek, 60. Vaňkát. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 5:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Stará Říše: Svoboda – Kovačík, Vítů, Holub, Tetík – Tichánek, Svítil, Vaňkát, Pazderník (46. Žák) - Štěpnička Rychtecký (80. Charvát).

Telč – Jaroměřice
0:4

„Kladli jsme důraz na jednoduchost, nicméně na hřišti to vypadalo úplně jinak a dostali jsme zbytečné první dvě branky, které nás srazili do kolen.“ Slova trenéra Telče Petra Kozáka hovoří za vše.

Hosté udeřili již v šesté minutě, když Krontorád po zaváhání domácí obrany napálil míč z dvaceti metrů, na který Nedorost neměl šanci dosáhnout. Nicméně byli to paradoxně domácí hráči, kteří po prvním gólovém momentu zápasu diktovali tempo hry a hrozili převážně z mnoha standardních situací, ve kterých jim ale chyběl potřebný klid v koncovce.

Trest za nevyužité šance přišel pouhou minutu po přestávce, když po pravém křídle unikl Kalay, a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Od té chvíle hráči Jaroměřic hráli ze zajištěné obrany a jejich hře napomohlo i vyloučení na domácí straně.

O rozruch na telčském stadionu se postaral v 70. respektive 87. minutě utkání hlavní rozhodčí Klement, který nařídil dva velice přísné pokutové kopy proti domácím hráčům, ze kterých se hosté nemýlili a odvezli si tak cenné tři body ze hřiště soupeře.

Góly: 6. Kruntorád, 46. Kalay, 70. Dusík (PK), 87. Pokorný (PK). Rozhodčí: Klement. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (65. Šeda). Diváci: 125. Poločas: 0:1. Telč: Nedorost – Všohájek, Straka, Vetýška, Šeda – Kratochvíl, Bartušek, Holý – Chalupa, Kříž, Jakubec.