I. liga staršího dorostu

1. FC Brno - Jihlava
2:2

Hodně omlazený jihlavský výběr v Brně nepropadl. Domácí sice v první půlce diktovali tempo, ale o jediný gól se po půl hodině hry postaral právě jeden z jihlavských mladíků. Pohanka na zadní tyči po rohu Niederleho nezaváhal a otevřel skóre.

I přesto, že hosté vstoupili do druhé části hodně aktivně, jeden rychlý výpad ve 48. minutě a propadnutí levé jihlavské strany znamenalo vyrovnání. „Paradoxně jsme měli navrch. Oni ale byli hodně nebezpeční v brejcích,“ říká trenér Jihlavy Roman Kučera.

Vzápětí mohl Vysočinu poslat znovu do vedení Filip, ale na malém vápně hlavičkou nezamířil přesně. Do vzduchu se pověsil po pár minutách i Pohanka, ale ani on nezavěsil. Proti změně skóre byli i obětaví obránci, kteří zblokovali nebezpečnou střelu Niederleho.

Čtvrt hodiny před koncem o sobě dalo vědět i Brno. Nejdříve se vyznamenal Hlavoněk, který vyrazil těžkou střelu na roh. Z něho už ovšem domácí udeřili. „Zaspali jsme a oni to tam protlačili,“ přibližuje Kučera, jehož svěřenci v závěru vygradovali tempo a dočkali se vyrovnání.

Bureš se prosmýkl po pravé straně, našel volného Kratochvíla, který se ve vyložené šanci nezmýlil. Domácí nakonec mohli přijít i o bod, ale v nastavení zamířil Chmelík pouze do gólmana.

„Proti nepříjemnému soupeři jsme odehráli dobré utkání. Přístup i nasazení se nám vyplatilo,“ těší jihlavského kouče. „Pozitivní je, že nastoupili i mladí hráči a nepropadli. Naopak, dali oba gól, což je samozřejmě velké plus,“ říká Kučera a dodává: „Musíme to ale potvrdit doma.“

Góly: 31. Pohanka, 86. Kratochvíl. Poločas 0:1. Jihlava: Hlavoněk – Benda, Filip (80. Horák), Raška, V. Černý - Chmelík, Bureš, Niederle, Netrda – Pohanka (76. Tecl), Kratochvíl.

I. liga mladšího dorostu

1. FC Brno – Jihlava
1:1

O změnu skóre se mohl jako první postarat jihlavský Dobrovolný. V obou velmi dobrých příležitostí ale brankovou konstrukci o kousek minul. Jeho zaváhání napravil až Tecl, který potrestal nedorozumění brněnských obránců.

Jihlava ve druhé půli o vedení přišla. Po lehkém výpadku a krásné akci se prosadili i domácí. „Od té doby jsme je mačkali. Oni měli z protiútoku jedinou šanci, kterou gólman vyřešil,“ přibližuje trenér Jihlavy Pavel Procházka.

Jenže ani jedna ze slibných příležitostí se jeho svěřencům využít nepodařilo. „Kluci chtěli hodně vyhrát, ale hráli už v křeči. I přesto bych je chtěl pochválit za dobrý výkon,“ dodává kouč.

Gól: Tecl. Poločas 0:1. Jihlava: Procházka - Bambula, Haňka (50. Tesař), Budzinský, Brnický - Šandera, Kučera, Pražák, Dobrovolný - Kopic, Tecl.