Pauza možná čeká na kapitána Petra Vladyku, který v Bystrci odehrál jen necelý první poločas a kvůli potížím se zadním stehenním svalem odstoupil. Jeho spoluhráči působili bez svého režiséra hodně bezradně.

„Teprve mě čekají nějaká vyšetření. Ještě nic konkrétního nevím,“ řekl včera Vladyka. Zranění si prý přivodil až v samotném zápase. „Předtím jsem s tím problémy neměl. Udělal jsem nějaký pohyb a hrozně mě v tom zabolelo. Dál pokračovat nešlo,“ popsal nešťastný moment dvaatřicetiletý fotbalista.

Na Jihlavu se žene jedno neštěstí za druhým. Hned na začátku jara se zranila největší posila Libor Baláž. K němu přibyl před dvěma týdny záložník Jiří Malínek. A aby toho nebylo málo, přetržená achillovka vyřadila ze hry na několik měsíců gólmana Branislava Rzeszota. "No určitě to je průšvih. Všechno to jsou hráči základní sestavy, opory,“ přemítá Vladyka.

Vždyť všichni jmenovaní mají prvoligové zkušenosti. Baláž pamatuje spanilou jízdu Bohemians, Rzeszoto je bývalý slovenský reprezentant a Malínek patří už dlouho dobu k nepostradatelným rychlíkům týmu. A Vladyka, který si zahrál i v pražské Slavii a je ve futsalové reprezentaci? To by už bylo hodně špatné.

„Pořád věřím, že to dopadne dobře. Teď mě noha při chůzi už tolik nebolí. Ale samozřejmě všechno prozradí až vyšetření,“ dodal jihlavský kapitán. Ten sledoval zbytek remízového zápasu s Bystrcí z tribuny. „Rozhodlo především to, že jsme nedokázali dát pojistku na 2:0,“ vystihl rozhodující moment Vladyka.