„Myslím, že tady není co hodnotit, výsledek hovoří za vše,“ prohlásil bezprostředně po debaklu zklamaný třinecký kouč Miroslav Čopjak. „Rozdíl byl určitě ve schopnostech hráčů. Jestliže si nedáme dvě tři přihrávky mezi sebou, tak nemůžeme myslet na úspěch. Soupeř nás převýšil po všech stránkách,“ pokračoval v rozboru utkání nový kouč Severomoravanů.

Jihlavě vyšel hned úvod zápasu a pak hlavně druhý poločas. „V okamžiku, kdy jsme dali první branku, tak jsme začali být hodně pasivní. To bylo potřeba ve druhé půli zlepšit, což se nám podařilo. Dva slepené góly v závěru lze brát jako odměnu,“ pochvaloval si jihlavský trenér Milan Bokša.

V prvních pětačtyřiceti minutách se trefili do soupeřovy sítě Rabušic s Faldynou a těsně před koncem souboje zasadili Ocelářům dvě další tvrdé rány Pacholík s Lovětínským. „Přestože výsledek vypadá hodně jednoznačně, vítězství se rozhodně nerodilo lehce,“ přiznal kouč FC Vysočina.

Ten mohl vůbec poprvé v mistrovském utkání poslat do hry útočníka Libora Baláže, který dlouho marodil s kolenem. Přestože třicetiletý fotbalista strávil na trávníku pouhých 16 minut, byl nadšený. „Moc jsem se těšil, teď už snad bude všechno v pořádku. Potřebuju dohnat tréninkové manko a pak do toho vlítnu naplno,“ slibuje Baláž.

Díky výhře nad Třincem a zaváhání olomouckého HFK v Hradci Králové se Jihlava znovu dostala na druhou příčku druholigové tabulky. V příštím kole jí ale čeká cesta na horkou půdu pražských Bohemians. „Bude to velmi zajímavá konfrontace dvou týmů, které usilují o postup do první ligy,“ těší se na atraktivní duel jihlavský trenér Bokša.