I. liga staršího dorostu

Jihlava – Příbram
2:1

Skóre se měnilo už v úvodní minutě. Netrda si jako obvykle proklestil cestu po své levé straně, neomylně našel na zadní tyči volného Bendu, který v palebné pozici nezaváhal.

Po skvělé akci ale fotbalové krásy ubylo. Obrany nečekaně často chybovaly a jedno zaváhání domácích zadáků využili hosté k vyrovnání. „Hráli jsme pasivně a soupeř nás potrestal,“ komentuje trenér Jihlavy Roman Kučera.

Jihlavští dorostenci ale měli ve druhé fotbalově chabé půlce štěstí. Pět minut před koncem vypadl příbramskému gólmanovi balon a střelec zápasu Benda se prosadil podruhé. Z prvních třech ligových bodů se tak mohl radovat i gólman Březina, který zaskakoval za Hlavoňka, Eliáše a Šánu. „Na to, že to byla neobvyklá situace, tak to zvládl dobře,“ komentuje výkon gólmana Kučera.

„Nebyl to moc dobrý zápas, ale v tuto chvíli jsou body důležitější než hra, takže z tohoto pohledu jsem spokojený. Dali jsme opět šanci dalším hráčům, kterým dáme prostor i ve Vítkovicích,“ dodává jihlavský kouč.

Góly: 1. a 85. Benda. Diváci: 50. Poločas 1:1. Jihlava: Březina - Hříbek, Raška, Filip (82. Leligdon), Černý (50. Horák) - Benda, Bureš, Niederle, Netrda – Stoszek (63. Kratochvíl), Šamánek.

I. liga mladšího dorostu

4:1

Domácí nastartoval skvělý zákrok Matiáška, který v úvodu vytáhl nepříjemnou hlavičku a od té chvíle bylo plné hřiště jihlavských mladíků. Dobrovolný vybojoval balon, obešel brankaře a zasadil hostům první ránu.

Druhý úder měl na svědomí Tecl, který po rychlém brejku a výkopu prostřelil příbramského gólmana podruhé. „Pak ještě mohli přidat další góly dvakrát Tesař a jednou Dobrovolný,“ doplňuje trenér Pavel Procházka.

Hosté se pokusili domácí opařit na začátku druhé části. Po krásné akci se trefili do šibenice, ale kontaktní gól nakonec drama nerozpoutal. „Jsem rád, že nás ten gól hostů nepoložil,“ těší kouče. Tecl se totiž prosadil po skvěle zahrané standardce a Vydra podtrhl účet brankou do prázdné svatyně. První jarní výhra byla na světě.

„Tým zaslouží pochvalu. Nedopouštěli jsme se tolika chyb. Vytváříme si i šance, ale máme nízkou produktivitu, na které musíme pracovat,“ dodává Procházka.

Góly: Tecl 2, Dobrovolný, Vydra. Poločas 2:0. Jihlava: Matiášek - Bambula, Pražák, Budzinský, Brnický (60. Kerouš) - Šandera, Kopic (55. Vacek), Kučera, Dobrovolný - Tecl, Tesař (41. Vydra).