Vrchovina - Bystřice
2:1

Klasické derby začalo oťukáváním, které k velkým šancím v úvodu nevedlo. Aktivnější byli fotbalisté Vrchoviny, kteří hrozili hlavně střelami ze střední vzdálenosti. Favorizovaní hosté hrozili pouze ze standardních situací.

Skóre otevřela Vrchovina ve 27. minutě. Po rohu Wolkra vzdušný souboj s Trávníčkem vyhrál Hes a otevřel skóre - 0:1. Domácí mohli své vedení pojistit, ale Šustáček z úhlu Trávníčka neprostřelil.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Vrchovina eliminovala bystřickou ofenzivu a totálně vygumovala oba útočníky. Když už to vypadalo, že zápas skončí těsnou výhrou domácích, napřáhl z hranice vápna Veselý a jeho zblokovaná střela do středu branky po trestuhodném zaváhání Dudáše skončila v síti. „Situaci jsem podcenil, míč proplul mezi rukama. Byla to moje fatální chyba a děkuju klukům, že se zvedli a dali vítězný gól,“ oddechl si Dudáš.

Jeho minela ale nakonec Vrchovinu body nestála. Bystřice sice ožila, ale výsledek nezvrátila. Naopak v nastaveném čase Mužátko pronikl po křídle a naservíroval míč Kalichovi, který rozhodl, že body zůstanou V Novém Městě.

„Do puntíku jsme splnili taktické pokyny a dokázali jsme eliminovat útočnou hru Bystřice. Chtěl bych pochválit všechny hráče za výborný kolektivní výkon. Naše hra jde nahoru,“ pochvaluje si trenér Vrchoviny Jiří Plocek.

„Vrchovina praktikovala nátlakovou hru, kterou jsme chtěli hrát my. Výkon mužstva mě zklamal. První gól padl po standardní situaci, na které jsme se připravovali. Mladíci z Vrchoviny překvapili naše zkušené hráče,“dodal postřehy k zápasu zklamaný trenér Bystřice Zdeněk Hovorka.

Góly: 27. Hes, 90. (+2) Kalich - 88. Veselý. Rozhodčí: Pojezný, ŽK: 1:1. Diváci: 450. Poločas: 1:0. Vrchovina: Dudáš - Mrkos, Hes, O. Poul, V. Fagula - Wolker (71. P. Follprecht), Oros, Kršek (78. Smetana), Kalich - Šustáček (75. Sochor), Mužátko. Bystřice: Trávníček - Kozáček, Veselý, Vícha, Mitáš - Vrzal, Matuška, Sklenář (69. Špatka), Havlíček (53. Zbytovský) - Horák, Holý. Nejlepší hráči: Hes, Kršek, Mužátko.