Nedělní derby mezi Dobronínem a Janovicemi by mělo podle papírových předpokladů patřit hostujícímu lídrovi, který se musí popasovat s vynucenými změnami v sestavě.

Ovšem ani dvanáctý Dobronín, který by měl co nejdříve zařadit vyšší rychlostní stupeň, není kompletní. „Jsme na tom bledě. Máme hodně úzký kádr. Navíc se budeme nejspíš muset obejít bez Lukáše Sedláčka, který dostane asi větší trest,“ hodnotí nepříjemnou výchozí pozici trenér Dobronína Ludvík Haubert.

„Janovice jsou velmi těžký soupeř a kluci se budou muset semknout a dát do zápasu srdíčko. Snad se k nám přikloní i trochu štěstí, které jsme v posledních zápasech neměli,“ říká kouč a dodává: „Zbývá už jen osm kol, a v této situaci může mít pro nás každý bod cenu zlata.“

Janovičtí by si rádi spravili chuť po hořkém úterním výletu do Ledče (0:1). Před derby ale také řeší rébusy v sestavě. Hříšníkovi Klímovi vystavila stop červená, tým oslabili marodi Chylík s Reitermanem.

„Jsou to velké ztráty. Budeme muset povolat někoho z béčka,“ nastiňuje trenér Janovic Jan Chramosta, jehož tým je před konfrontací týmů z Jihlavska v roli jasného favorita. „Pokud chceme udržet první místo, musíme vyhrát,“ netají tříbodové choutky kouč.

„Nesmíme si nechat vnutit jejich styl hry a dostat se pod tlak. Byl bych i rád, kdyby to utkání nebylo hodně o emocích, kartách a zraněních,“ dodává Chramosta.

Telč se nebojí

O další cenné body se bude prát v sobotním derby Bedřichov. Se svým postavením v tabulce smířená poslední Telč ho chce na jeho vlastní hřišti potrápit.
„Kdybychom zopakovali výkon z Jaroměřic, tak si tři body určitě připíšeme,“ říká kouč domácích Stanislav Muzikant. „Doma musíme vyhrávat, ale důležité bude proměňovat šance a dát si pozor na bojovnou hru Telče,“ dodává.

Hosté jsou i přes špatné vyhlídky ve velké pohodě. „Do Jihlavy odjedeme s klidnou hlavou. Na tabulku se už nedíváme. Ty poslední zápasy jsme odehráli slušně,“ tvrdí trenér Petr Kozák, který vtiskl svému týmu nový herní styl. „Je náročnější na fyzičku, ale hra se zlepšila a já doufám, že ještě půjde nahoru. Rozhodně se ničeho nebojíme,“ má jasno Kozák.

Do telčského tábora se navíc vrátí uzdravení marodi Černáš s Procházkou. „To je plus, ale co mě mrzí je ztráta Štěpničky, který zahrál v Třebíči skvělý zápas, jenže dvě minuty před koncem si zlomil zánártní kůstku,“ dodává.