O vítězství klokanů rozhodl ve druhém poločase Vladimír Bálek. „Bohužel se nám nepodařilo dát branku, jinak jsem s výkonem spokojený,“ řekl po zápase jihlavský kouč Milan Bokša.

Utkání začal jeho tým opatrně a rekordní návštěva sezony sledovala hlavně šance Bohemky. V té první se ocitl Škoda, ale jeho střela po centru Rychlíka skončila nad. Po půlhodině vypálil projektil Adam a Tulis se mohl jenom ohlédnout, jak mu za zády zadunělo břevno.

Jihlavskému gólmanovi ale vděčili spoluhráči za bezbrankový poločas. Po odvráceném rohu se k míči dostal Lukáš a jeho dělovku z bezprostřední blízkosti Tulis reflexivně vyrazil.

„Chyběla nám větší aktivita směrem dopředu, což se druhou půli o dost zlepšilo,“ podotkl kouč Bokša. Úřadovat začal především agilní Svoboda. Při prvním průniku vyškolil zkušeného Radu a jeho střelu Sňozík vyrazil pouze k Faldynovi. Ten ovšem branku vysoko přestřelil.

Po sérii pološancí gól stále nepřicházel a udeřilo na druhé straně. Centrovaný míč musel atakovaný Tulis pouze vyboxovat. Jenomže Rychlík byl na správném místě, dalším centrem vrátil balón do vápna a Bálek už měl hlavou snadnou práci.

„Byl to šťastný gól,“ uznal kouč Bohemians Zbyněk Busta. Sedm minut před koncem mohlo být vyrovnáno. Faldyna rychle rozehraným autem uvolnil Víta, jeho střelu gólman Sňozík vyrazil ke střídajícímu Vladykovi, jenže ten mu míč vrátil do náruče.

„Petr trénoval po zranění jen tři dny. A po povedeném zápase s Třincem jsem se rozhodl pro podobné složení zálohy,“ vysvětlil Bokša absenci kapitána v základní sestavě. Poslední jihlavskou šanci vypracoval Svoboda, který nádherným lobem uvolnil Lovětínského, ale ten předstřelil branku.

Pojistku do otevřené obrany Vysočiny mohl přidat ještě Kulvajt. Tulise ovšem stejně jako v první půli zachránilo břevno. „Druhý poločas byl jednoznačně v režii Jihlavy,“ uznal kouč klokanů Busta.

Bohemians 1905 - FC Vysočina
1:0


Gól: 70. Bálek. Rozhodčí: Matějek - Filípek, Urban. ŽK: Adam, Matůš - Baláž, Vít, Kadlec. Diváci: 8509.

Bohemians: Sňozík - Marek, Lukáš, Rada, Růžička - Kotyza (57. P. Hašek), Adam, Škoda, Rychlík - Bálek (85. Kulvajt), Matůš (62. Bartek).
Jihlava: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Kadlec, Drga - Baláž (78. Rabušic), Vít, Lovětinský, Cihlář (52. Vladyka) - Faldyna, Svoboda.