Se všemi přímými konkurenty o postup na jaře prohrála a nyní bude muset čekat na jejich klopýtnutí.

„Ale rozhodně nic nevzdáváme. Ještě není zdaleka konec. I když si uvědomujeme, že pokud doma neporazíme Blšany, bude naše situace hodně vážná,“ připustil trenér Milan Bokša.

Ihned po prohraném nedělním zápase na Bohemians se vyrojily spekulace o Bokšově případném odvolání. „Samozřejmě si uvědomuji, že se něco takového stát může. Strach ale rozhodně nemám. Jako trenér už jsem si podobnými situacemi několikrát prošel,“ ujistil jihlavský kouč.

Veselý vůbec nehrál

Nevoli fanoušků vyvolala základní sestava, která vyběhla ve Vršovickém ďolíčku. V zápase jara zůstal pouze na lavičce rychlonohý univerzál Michal Veselý, stejně tak kapitán Petr Vladyka a mladý útočník Michael Rabušic, který je v poslední době hlavním tahounem ofenzivy Vysočiny.

Poprvé od začátku s Balážem

„Veselý poslední dobou nastupoval na pravém kraji obrany. Na Bohemce jsem ale vsadil kvůli vzdušným soubojům na GebreSelassieho, který rozhodně nezklamal. Vladyka po zranění trénoval pouze tři dny a vzhledem k povedenému zápasu s Třincem jsme nechali střed zálohy ve stejném složení.

A Rabušic byl celý týden na turnaji reprezentační osmnáctky. S týmem netrénoval,“ vysvětlil Bokša absence obvyklých pilířů základní sestavy.

V té se naopak objevil Libor Baláž. Zkušený fotbalista, který hned po zimním příchodu do Jihlavy zranil, hrál od začátku vůbec poprvé. „Ještě stále je ale cítit tréninkové manko,“ připustil po zápase sám Baláž.

Vzájemné zápasy Jihlavy s vedoucí trojící

SOUPEŘ PODZIM JARO
Viktoria Žižkov 0:1 1:2
HFK Olomouc 2:0 1:2
Bohemians 1905 3:0 0:1