Poslední Žďár se dočkal výhry

VYSOČINA - Fotbalová divize D se pěkně zamotává. Jenže v neprospěch týmů z Vysočiny.

9.5.2007

O poslední zásah se při premiérové jarní výhře Žďáru postaral kanonýr Vojtěch Zedníček. Žďárští fotbalisté se tak v divizi D dotáhli na předposlední Židenice na rozdíl jediného bodu.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

V předehrávaném 30. kole se poprvé na jaře podařilo vyhrát Žďáru, kterému ale i nadále zůstává po čtyřiadvaceti odehraných kolech poslední příčka.

K sestupovým vodám se nepříjemně přibližuje nováček z Hartvíkovic, který prohrál záchranářský souboj v Morkovicích a klesl pod rivala z Třebíče, který doma otočil nepříznivý vývoj proti Konici a na jaře na svém hřišti ještě neprohrál.

Relativně spokojeni mohou být ve Velkém Meziříčí. Trápící se tým Zbyňka Zbořila vyválčil bod s prvním Zábřehem.

Žďár nad Sázavou - Boskovice
4:1

Žďárští fotbalisté prolomili prokletí uplynulých nezdarů a přítomné fanoušky si udobřili nadprůměrným výkonem i vysokou výhrou.

Nažhavený domácí soubor působil hned zkraje zápasu svižným dojmem. Boskovice zaskočil přímočarými akcemi a vysokým nasazením. Viditelná snaha nesla ovoce. V pokutovém území se v mlýnici těl pohotově zorientoval Odehnal a míč protlačil za brankovou čáru.

Zanedlouho z šestnácti metrů napřáhl Karásek, jehož dělovka skončila podruhé v síti. Hřebíček do boskovické rakve zatloukl minutu před pauzou Bojda.
Po změně stran sice domácí inkasovali jednu branku, soupeři však nedovolili ani náznak jakékoli naději na zvrat.

Góly: 24. Odehnal, 31. Karásek, 44. Bojda, 85. Zedníček - 66. Zoubek. Rozhodčí: Langhammer. ŽK: 2:4. ČK: 71. K. Janíček (Boskovice). Diváci: 220. Poločas 3:0. Žďár n.S.: Pospíchal - Řeháček, Heide, Šindelka, Odehnal - Vomela, Šimoníček, Zedníček, Sáblík (87. Machatka) - Karásek (88. Sláma), Bojda.

Třebíč – Konice
2:1

Konice se v Třebíči představila jako rychlý a důrazný soupeř, když už v 7. minutě orazítkoval břevno domácí branky Stráněl. Jako první se dočkali branky hosté, když po pěkné kombinaci ve středu hřiště se zcela sám před Beerem ocitl Režný a nemýlil se.

Třebíč ale vzápětí dokázala srovnat a postaral se to perfektním provedením přímého kopu Smažil. Rozhodující branku zařídil Koníř, který ideálně uvolnil Durdu a ten poslal míč o tyčku do brány.

„Musím hráčům poděkovat, soupeř byl nesmírně kvalitní a zápas se pro nás nevyvíjel dobře,“ říká spokojeně trenér Třebíče Karel Kolesa.

Góly: 36. Smažil, 67. Durda – 31. Režný. Rozhodčí: Reich. ŽK: 0:2. Diváci: 250. Poločas 1:1. Třebíč: Beer – Anděl, Komínek, Vejmelka, Tůma – Flekal, Kopeček, Koníř, Smažil (61. Pekárek) - Durda (84. Křivánek), Netoušek (90. Miroslav Řezáč).

Velké Meziříčí - Zábřeh
1:1

Hořkosladký pocit zavládl v řadách Velkého Meziříčí. Se silným Zábřehem sice vytěžili cenný bod, v utkání však byli lepší a mohli vyhrát.

První se radovali domácí. Veselý poslal prudký centr do vápna, kde ho rychlou rybičkou umístil za překvapeného brankáře kanonýr Staněk.

Přestože velkomeziříčští hráči měli několik možností přidat pojistku, netrefili se ani jednou. Vyrovnání přišlo znovu po centrovaném míči, do kterého se z hranice vápna opřel Mičunda - dělovka prosvištěla přesně pod břevno.

Góly: 14. Staněk - 63. Mičunda. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 1:3. Diváci: 320. Poločas 1:0. V. Meziříčí: Padrnos - J. Krejčí, Václavek, Galia, Netolický - J. Hort, Ambrož (75. Smejkal), F. Pokorný, L. Němec (90. Mucha), Veselý (68. Pánek) - Staněk.

Morkovice - Hartvíkovice
3:1

Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Hartvíkovice se hrnuly do útoku, ale góly stříleli z brejků domácí. Ve druhém dějství se Morkovice stáhly, ale hostům se podařilo snížit pozdě. Pět minut před koncem se k odraženému míči dostal Vodička a tváří v tvář gólmanovi nezaváhal.
„V první půli jsme totálně vyhořeli. To rozhodlo,“ zlobil se kouč Hartvíkovic Antonín Salák.

Góly: 20. a 43. Žourek, 39. Krejčí - 85. Michal Vodička. Rozhodčí: Beneš, ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas 3:0. Hartvíkovice: Chalupa - Kašpar, Chládek, Zedníček, Michal Vodička - Franěk (46. Vybíral), Bernát, Neumann, Matějek (69. Pruška) - Bdžoch, Jirgl.

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 85 Kč Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 85 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Úklid kanceláří, chodeb a veřejných prostor, , úklid sanitárních prostor (toalety, sprchy, šatny), mytí oken a prosklených ploch, vynášení odpadků z košů, doplňování hygienických potřeb. 15 - 20 hodin týdně, rozvržení pracovní doby dle domluvy.. Pracoviště: Sixt umformtechnik s.r.o., Heroltická, č.p. 5114, 586 01 Jihlava 1. Informace: Marcela Burianová, +420 567 121 612. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 20 000 Kč Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb Pomocný stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Stavby po celé ČR, každý den návrat zpět do Jihlavy, doprava zajištěna. Výhodou ŘP B., 1.kontakt telefonicky na 777724867 nabo 777724862.. Pracoviště: Rosain s.r.o., 588 51 Batelov. Informace: Petr Sobotka, +420 777 724 867. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 23 000 Kč Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) Mechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hl. náplní práce je: údržba výr. zařízení, oprava a údržba budov, ploch v areálu, Požadavky: vyučen v oboru, průkaz svářeče ZK135 a řidič VZV výhodou. Pracoviště: Sapeli, a.s. - pracoviště staré hory, Na Dolech, č.p. 4072, 586 01 Jihlava 1. Informace: Pavel Buček, +420 567 573 322,724 292 099. Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 20 500 Kč Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti Samostatný kontrolor. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, - obsluha a programování měřících přístrojů, - provádění měření dle technické dokumentace, - kalibrace měřidel, - vytváření protokolů o měření a kalibraci měřidel, , Požadujeme:, - ÚSO vzdělání s maturitou: techn. zaměření (strojírenství, metrologie, kvalita), - orientace v technické dokumentaci, - znalosti z oblasti metrologie a středoškolské matematiky, - dobrá znalost MS Office, - zodpovědnost, pečlivost, manuální zručnost, ochota učit se novým věcem, schopnost týmové práce, , Nabízíme:, - prac. doba 37.5 hod. týdně, pružná prac. doba, příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené aj., , Odpovědí na tento inzerát a zasláním životopisu poskytujete společnosti MOTORPAL, a.s. své osobní údaje za účelem výběrového řízení.. Pracoviště: Motorpal, a.s., Humpolecká, č.p. 313, 586 01 Jihlava 1. Informace: Kateřina Nesměráková, +420 567 132 560.

Alexander Kovář  (v oranžovém dresu R.U.M.) si „vodí“ hráče Hranaté koule. Jako první dosáhl na začátku podzimní části I. ligy na magickou metu 500 vstřelených branek!

Pálí jako slovutný Bican. Kovář už dokázal nastřílet famozních 500 gólů

Moravské Budějovice už ví, že Stonařov má nabito

Volejbalové juniorky rozjíždí extraligu

Jihlava – Volejbalové juniorky KCTM Vysočina vstoupí do druhé sezony mezi elitou. Trenérka Dana Melicharová svým svěřenkyním věří, že extraligu udrží, i když ví, že v „české“ skupině je čekají náročné mače. V sobotu se v podzimní premiéře představí v jihlavské hale Teniscentra, kde přivítají od 10.00 a 14.00 České Budějovice.

Basketbalisté přivítají Zlín

Brno, Jihlava – Generálku mají za sebou, teď už jen naladit správně formu a vstoupit do nového ročníku I. ligy vítězně. Basketbalisté BC Vysočina se po turnaji v Brně chystají na první ostrý zápas sezony. V neděli přivítají na své palubovce velmi silný Zlín.

-

Derby nevyšlo celému týmu

Jihlava – Dva domácí zápasy, z toho jen dva body díky lépe zvládnutému prodlouženía nájezdům. Takový je sumářz posledních dvou utkání hokejové extraligy, v níž Dukla hostila Salcburk a Žďár.