Dobronín má reálnou šanci se nastartovat v Lípě. Telč je s pádem smířená, ale s Kamenicí může vykřesat naději. Do brtnické trnité cesty se postaví Luka.

Nůž na krku

Fotbalový Dobronín je na okraji propasti. Předposlední tým tabulky I. A třídy skupiny A musí udělat v neděli vítězný krok vpřed.

Jakýkoliv jiný výsledek na hřišti beznadějně poslední Lípy ho nejspíše odsoudí k pádu do „bétřídy“. „Díval jsem se do tabulky a týmy okolo nás hrají se silnými soupeři, takže pokud chceme žít v naději, musíme vyhrát,“ ví trenér Dobronína Ludvík Haubert, který svým svěřencům po propadácích s Bohdalovem a Janovicemi trochu pohrozil. „Mají nůž na krku. Rozmýšlím se, že skončím. Musí zlepšit přístup,“ prozrazuje nespokojený kouč.

Nedělní hostitel „urval“ ve dvaceti kolech pouze dvě remízy a podle papírových předpokladů by dobronínští fotbalisté měli stoprocentně bodovat. „Pro každého jiného to je snadný soupeř, ale pro nás ne. My na takové týmy hrát neumíme,“ míní Haubert a pokračuje: „Na druhou stranu mají jen dva body, takže šance na úspěch tam je. Ale kluci si hlavně musí uvědomit, o co se hraje a nechat tam všechno. Dneska (ve čtvrtek – pozn. red.) na tréninku budeme mít ještě pohovor, tak uvidíme, co si z něho vezmou.“

Nastoupí tahoun Petrů?

Se sestupem smířená Telč se nejspíše rozhodla ostatní adepty ještě potrápit. V posledních dvou kolech získala čtyři body a začala strašit s atakem na záchranu. „Ale my to stejně nějak nešponujeme. Jdeme zápas od zápasu,“ tvrdí trenér Petr Kozák, jehož tým může udělat další nenápadný tah už o víkendu.

Telč doma přivítá předposlední Kamenici a v momentální formě nacházející se Kozákův tým by mohl pomýšlet na tři body. „Chceme hrát stejně, jako v posledních zápasech. Zodpovědně odzadu. Nedostávat zbytečné góly. A klukům říkám, ať nepočítají body a pořád hrají,“ přibližuje lodivod, který musí před utkáním řešit několik rébusů v sestavě. Na vítězném tažení proti Náměšti (2:1) se totiž podílelo velmi dobře hrající trio z rezervy. „Jenže problém je, že i naše béčko hraje o sestup a má reálnější naději. Ještě to budu probírat s trenérem, ale nejspíš to bude jen o jednom hráči, taková výměna,“ odhaluje Kozák.

Otazník visí i nad zotavujícím se tahoune týmu Davidem Petrů. „Moc by chtěl hrát, ale nevím, jestli není po té lednové operaci ještě brzy. Určitě by nám pomohl, ale nejspíše to vidím až na posledních dvacet minut,“ dodává.

Červenající Brtnice

Ohrožená předposlední Brtnice trpí v důležité části sezony nedisciplinovaností. „Čtyři zápasy po sobě jsme se červenali, což nás oslabuje a ta pohoda v týmu není. Dva hráči mají stopku a dnes (ve čtvrtek – pozn. red.) se rozhodne, jak to bude s Kružíkem a jestli sníží trest Votavovi,“ nastiňuje vedoucí týmu Ladislav Štefan.

Brtnici navíc o víkendu prověří v derby Luka, která jsou ze hry o sestup dávno pryč a mohou hrát v klidu. „Vše bude záležet, kolik nás bude a jestli nás posílí dorostenci. Musíme hrát zodpovědně zezadu, vyrážet do brejků a dát si pozor na jejich kombinační hru. Kluci k tomu taky musí přistoupit zodpovědně,“ uzavírá Štefan.