Na Vysočinu míří zachraňující se Blšany, které v zimě mohutně posílily. V 25. kole se navíc střetnou celky, které minulou sezonU hrály první ligu.

Vysočina už nemá boj o postup jen ve svých rukou. Sama musí stoprocentně bodovat a čekat na zaváhání HFK Olomouc a Bohemians 1905.

Kol stále ubývá

„Potřetí jsme před domácím zápasem ve stejné situaci. Jenomže kol stále ubývá,“ připustil jihlavský trenér Milan Bokša. Ten se bude muset obejít bez vykartovaného stopera a klíčového muže jihlavské sestavy Michala Kadlece.

„Na jeho místo se nabízí několik variant. Vypadá to na Jiřího Víta. Na druhou stranu tenhle hráč nastoupil v minulých zápasech ve středu zálohy. Uvidíme. Alternativou je i Radim Ditrich,“ naznačil kouč Vysočiny.

Do sestavy by se měl vrátit kapitán Petr Vladyka. Špílmachr Jihlavy se zotavoval ze zranění stehenního svalu a minulý týden ve Vršovicích naskočil do hry pouze jako náhradník, který ovšem výrazně oživil hru. „Vladyka do sestavy patří, ale nerad bych teď spekuloval,“ upozornil Bokša.

Posily z Mostu

Dnešní soupeř sice stejně jako Třinec i Vítkovice bojuje o záchranu, ale přes zimu mohutně posílil. Společně s exreprezentantem Jiřím Novotným přišli z ligového Mostu gólman Martin Svoboda a záložník Tomáš Pilař. „Jedná se o hráče, kteří zkvalitnili blšanskou hru, navíc přinesli zkušenost,“ podotýká Bokša.

Blšanský trenér Přemysl Bičovský sílu Jihlavy moc dobře zná. „Vysočina nás nemá čím překvapit. Její obrovskou výhodou je dlouhodobá sehranost týmu a především standardní situace,“ ví Bičovský.

Předpokládané sestavy

FC Vysočina Jihlava: Tulis - Veselý, Šourek, Vít, Drga - Baláž, Vladyka, Lovětínský, Svoboda - Rabušic, Faldyna.

FK Chmel Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, J. Novotný, Rosa - Rosendo, T. Pilař, Jedinák, Da Silva - Bogdanov, Smejkal.


Zápas začíná v 19 hodin.