Chmelaři udělili Jihlavě lekci z produktivity, když zužitkovali prakticky druhou vážnější příležitost v zápase.

První vyložená šance Jihlavy, v jejíž sestavě překvapivě chyběl kanonýr Petr Faldyna, přišla už po devíti minutách. Po ose Vladyka Lovětínský se míč dostal k Ivu Svobodovi, ten ale sám před svým jmenovcem v brance Blšan přestřelil. Gólmana chmelařů zaměstnávaly především standardní situace.

Pořádně ho pozlobil Vladykův centr, který pod tělem ztlumil snad napotřetí. Jistý nebyl ani jeho zákrok po střele Rabušice, kterou se štěstím vytáhl na roh. Další standardní situace Vysočiny, tentokrát v podání Lovětínského, zase málem skončila vlastním gólem blšanského obránce Jamricha. To už domácí svůj tlak stupňovali a prakticky sevřeli Blšany u jejich branky. Jenže závary a zmatky po sérii rohů se zužitkovat nepodařilo.

Chmelaři vystrčili v prvním poločase růžky jen jednou jedinkrát. Rychlík Da Silva opil rohlíkem obránce Drgu a naservíroval tutovku nabíhajícímu Bogdanovi. Ten ovšem rozvlnil pouze boční síť Tulisovy branky.

Do pauzy ještě stačil znovu nepříjemně vystřelit Rabušic. Martin Svoboda si tentokrát s jeho projektilem poradil.

Druhý poločas začala Jihlava tam, kde skončila. Autorem střely, kterou Svoboda opět zneškodnil, byl tentokrát kapitán Vladyka. Poté byl ve slibné šanci po Svobodově kolmici Lovětínský. Tomu na poslední chvíli ovšem vypíchl míč Zachariáš.

Neproměněné šance se Vysočině nakonec vymstily. Devět minut před koncem utekl obraně Smejkal a jeho zadovku před branku zužitkoval Da Silva parádní ránou ve vedoucí gól.

V poslední minutě mohlo být vyrovnáno. Gólman Svoboda podběhl odražený míč směřující do branky. Na čáře ovšem zachránil blšanské tři body Zachariáš.

FC Vysočina Jihlava - FK Chmel Blšany 0:1

Gól: 81. Da Silva. Rozhodčí: Možíš - Kubáň, Lakomý. ŽK: 0:3 (25. Jedinák 72. Bogdanov 89. Zachariáš). Diváci: 1573. Poločas: 0:0.
Jihlava: Tulis - GebreSelassie, Šourek, Vít, Drga - Baláž (63. Faldyna), Vladyka, Lovětínský, Cihlář (77. Veselý) - Rabušic, Svoboda.
Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Novotný, Rosa - Jedinák - Da Silva, Loos, Trup (87. Süsser), Bogdanov - Smejkal.