Na podzim vyhrál Slovan u Doubravky 3:1.

„Připravujeme se svědomitě jako na každé utkání. Ždírecký mančaft má teď na podzim dobrou formu, což předvedl hned v několika utkáních. Řekl bych, že nás čeká dosud nejtěžší střetnutí,“ myslí brodský trenér Josef Soural.

Pozor na stadardky

Podle jeho slov si musí jeho svěřenci dát největší pozor na ždírecké standardní situace a klíčové hráče Koloucha, Púčalu a Čalkovského. Cílem utkání však bude udržet první příčku tabulky.

„Obě mužstva se dobře znají, bude určitě rozhodovat i štěstí a malé chybičky. My chceme nechat tři body doma a udržet si postavení v tabulce až do konce, tím bychom splnili sen i několika generacím,“ řekl cíle Soural.

Hlavně se vyrovnat pohybem

Ždírečtí chtějí na Slovanu předvést kvalitní fotbal a být zdatným soupeřem favoritovi.

„Věřím tomu, že to bude dobrý zápas. Je to derby utkání, Broďáci budou namotivovaní a určitě nebude chybět z jejich strany nasazení jako na podzim. My se těšíme, nemáme co ztratit. Chceme derby přispět svojí kvalitou a uhrát dobrý výsledek, což je neprohrát,“ spekuluje před zápasem ždírecký lodivod Richard Zeman, který v Brodě nějaké roky strávil a mužstvo zná ze všech nejlépe.

„Brod znám výborně, vždyť jsem tam trénoval, kluky taky znám a chodím téměř na každé jejich domácí utkání. Co by však na ně mělo platit, si nechám pro sebe,“ řekl s úsměvem Zeman.

Ten se nejvíce bojí, že na brodský tým nebudou jeho svěřenci stačit pohybem a po běžecké stránce.

„Slovan je nejběhavějším týmem v krajském přeboru. Záleží, jak se soupeři vyrovnáme v pohybu a vůli udržet nastavené tempo. Doufám, že nebude moc teplo,“ dodal Zeman.

program krajského přeboru

SOBOTA 16.30
Bystřice - Nová Ves
Pelhřimov - Žirovnice
Havl. Brod - Ždírec n. D.
NEDĚLE 16.30
Humpolec - Borovina
Velká Bíteš - Světlá
Vrchovina - Polná
Moravské Budějovice - Okříšky