Návrat mezi elitu byl jediný cíl mužstva z Vysočiny před touto sezonou a ten se jim po druhé prohře za sebou a pět zápasů před koncem druhé nejvyšší soutěže vzdálil. Po víkendu může jejich ztráta na druhé místo činit šest bodů, na vedoucí Žižkov už dokonce 13.

Klubové vedení chystá kroky, jak hrozbu nesplnění cíle ještě odvrátit - některým hráčům hrozí pokuty i vyřazení z kádru, vyloučeno podle všeho není ani odvolání kouče Bokši.

"Dáme si dva tři dny na vychladnutí hlav a zvážení situace a pak podnikneme další kroky k tomu, abychom se ještě pokusili zachránit tuto sezonu," prohlásil po nepovedeném zápase ředitel Vysočiny Zdeněk Tulis.

Zdrcující kritice podrobil zejména opory mužstva Iva Svobodu, Petra Faldynu a Petra Vladyku. "Tak, jak dnes hráli, se o postup nebojuje. Učiníme opatření, zřejmě budou padat i pokuty," prohlásil ředitel klubu.

Nevyloučil ani vyřazení některého z hráčů z kádru a nepřímo naznačil, že by mohlo dojít k odvolání kouče. "Dlouho jsme razili myšlenku, že máme silný kádr a hráči si vše srovnají sami. Odvolání trenéra je ale v podobných situacích jednou z variant jak nastartovat změnu," uvedl Tulis.

Vedení jihlavského klubu čeká i sezení s akcionáři. "Postup je nyní v oblasti teorie. Své zřejmě hraje i psychika, tlak na hráče, že musí postoupit. My jsme ale do postupu investovali hodně a nyní je na zvážení, zda byly všechny prostředky opravdu ekonomicky využity. Pokud nepostoupíme, zřejmě nás čeká razantní snížení rozpočtu a budeme řešit, s jakými hráči se o návrat pokusíme znovu a kdy," doplnil Tulis.