Postupové ambice Vysočiny se posunuly do oblasti teorie a ředitel klubu Zdeněk Tulis ihned po zápase deklaroval radikální změny. Jedním z možných kroků je i odvolání trenéra Milana Bokši.

„V první řadě si ale musíme promluvit s hráči. Není možné aby prvoligoví hráči typu Faldyny, Vladyky nebo Svobody podali takový výkon,“ zlobil se Tulis.

Nejpravděpodobnější jsou pokuty

V nejbližších dnech ho čeká sezení s akcionáři, na kterém se bude celá situace hodnotit. „Musíme také samozřejmě přihlédnout k výsledkům našich konkurentů v boji o postup. Pak můžeme s chladnou hlavou učinit určitá opatření,“ podotkl ředitel FC Vysočina.

S největší pravděpodobností čekají některé hráče tučné pokuty. Nevylučuje se ani možnost odvolání trenéra Milana Bokši. „I tahle možnost existuje, ale jak už jsem řekl - nechci předbíhat,“ podotkl Tulis.

Možná je to v hlavě

Jednou z možných příčin současných výsledků je s největší pravděpodobností i tlak na hráče, což připustil i sám Tulis.

„Dobře to řekl trenér HFK Olomouc Leoš Kalvoda. Prioritou jeho týmu není boj o postup, hraje v klidu. To samé i Bohemians. My jsme ale postup deklarovali a pasovali sami sebe na největší aspiranty. Uvědomuji si, že ve sportu hraje podstatnou roli i psychika hráčů. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit tak slabé výkony některých z nich,“ řekl Tulis.

Sám ale boj o druhé místo nevzdává. „Do konce odehrajeme ještě pět zápasů. Dva doma, tři venku. To máte patnáct bodů. V naší situaci by to znamenalo 59 bodů, což by k postupu stačit mohlo,“ nevzdává se naděje.