Derby rozhodl střídající Vevera

JIHLAVA - Ve fotbalové I. A třídě skupině B se o dokonalý zvrat v derby mezi Stonařovem a Starou Říší postaral střídající Rostizslav Vevera. Domácí smazali dvoubrankové manko a vyhráli nakonec 3:2.

14.5.2007

Stonařovský Rostislav Vevera (uprostřed v červeném) se zbavuje Davida Vítů a rozhoduje derby, které Stonařov vyhrál.Foto: DENÍK/Josef Němec

Na důležité tři body naopak nedosáhl sestupem ohrožený Dobronín, který na hřišti poslední Lípy vydoloval pouze bod.

I. A třída – sk. A

Janovice – Věžnice
2:1

V první půlce měli navrch domácí. Vytvořili si šance, ale dobře chytající Šrámek hosty držel. Věžnický gólman inkasovala až po půl hodině. Dlouhý pas Tržila si sklepl Padrnos a pěkným lobem nasměroval míč od břevna do branky.

Změna stran prospěla hostujícímu týmu. Neuvirtovu dělovku zastavila tyč a stejnému hráči pak zmařil vyrovnání pohotový Šebek. Domácí se z úvodního tlaku oklepali a zahrozili Marešem a Padrnosem. Gólově se prosadil až Chylík, který nasměroval přímák přesně k tyči – 2:0.

Vzápětí se přesnou hlavou postaral o dramatičtější koncovku střídající Havlíček. „Udělali jsme zbytečnou chybu, nezahráli míč na roh a hosté trestali. Naštěstí jsme si vítězství pohlídali. Byl to oboustranně dobrý zápas,“ komentuje vedoucí Janovic Jiří Babínek.

Góly: 30. Dibdiak, 71. Chylík – 73. Havlíček. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Poločas 1:0. Janovice: Šebek – Tržil, Hamara, Reitermann (30. Dibdiak), Dvořáček – Chylík, Hekerle, Špendlíček, Zamazal – Padrnos (90. J. Matějíček), Mareš (85. M. Matějíček).

Lípa – Dobronín
1:1

V zápase posledního týmu s předposledním gól v prvním poločase nepadl, přestože si obě mužstva vypracovala po dvou vyložených šancích. Do druhého poločasu vstoupila lépe domácí Lípa, když se po rozehraném rohovém kopu prosadil z úhlu Bouda. Poté byl vyloučen za oplácení domácí Kutlvašr. Hosté přesilovku využili v 75. minutě, kdy z přečíslení Skořepa srovnal na 1:1.
Góly: 60. Bouda – 75. M. Skořepa. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (Kutlvašr). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Lípa: Exner – R. Souček, Prokš, V. Souček, Prostřední – Koblížek, Kutlvašr, Kučírek, Bouda – Kratochvíl, Honsa (Havel, Zajíček, Vácha). Dobronín: Chvátal – Šerý, Hypeš, Prokš, Sedláček – Laňka, Vaněk, Pachl, Mikšíček – Skořepa, Sedláček(Krpálek, Chvátal,Heřman).

I. A třída – sk. B

Stonařov – Stará Říše
3:2

Staroříšský Vaňkát byl v samotném úvodu u nedorozumění dvou stonařovský hráčů, které bez zaváhání potrestal. Domácím nepřinesl vyrovnání ani velký závar a v rychlém sledu břevna Sekničky a Čumpla. Naopak skvěle si počínal s brejkovou situací Rychtecký, který obešel beky jako kůly a zvýšil na 2:0 pro hosty.

„Začali jsme hrát na riziko a mohli dostat třetí gól,“ přibližuje kouč Stonařova Zdeněk Štancl. Jaroš byl před odchodem do kabin blízko ke kontaktní trefě, ale nedal.

Druhá část patřila nečekaně domácím. A hlavně střídající Vevera dělal ve hostující defenzívě vítr. Pro Langa připravil skvělou palebnou pozici a na 2:2 srovnal po pěkné otočce sám. Výbornou šestnáctiminutovku domácích pak završil důrazným napadáním, které přineslo rozhodující vlastní gól.

„Oba náhradníci hru oživili a Vevera byl suverénně nejlepší hráč na hřišti,“ těší skvělé střídání Štancla.

Hrát se ale nepřestalo. Šána s Příhodou přestřelili Svobodovu svatyni a Kovačík na brankové čáře zastavil pokus Vevery. V závěru měl na kopačce vyrovnání Vaňkát, ale na malém vápně trestuhodně promáchl.

„Pro nás to jsou hodně důležité body k záchraně,“ dodává stonařovský trenér. „Je to škoda, ale ve druhé půlce jsme přestali hrát, dostali rychlý gól, a pak to už šlo z kopce,“ komentuje hrající trenér hostů Luděk Kovačík.

Góly: 49. Lang, 52. Vevera, 65. vlastní Kovačík – 1. Vaňkát, 18. Rychtecký. Rozhodčí: Voborný. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas 0:2. Stonařov: Krupica – Holý, Špaček, Digrín, Seknička – Čumpl, Šána, Lysý (46. Lang), Šmarda – Turoň (46. Vevera), Jaroš (75. Příhoda). Stará Říše: Svoboda – Vítů, Kovačík, Holub, Žák – Rychlý (60. P. Pokorný), Hradil, Tichánek, Pytlík – Rychtecký, Vaňkát.

Třebíč B – Bedřichov
2:0

Domácí chtěli vstřelit rychlou branku, ale to se jim dlouho nedařilo a diváci se v prvním poločase gólu nedočkali. Rozhodnutí však přišlo hned po přestávce.

Brabenec poslal chytrou přihrávku mezi obránce na Řezáče, který si poradil s bedřichovskou obranou a prostřelil hostujícího gólmana. Vzápětí se třebíčský střelec prosadil podruhé, když Jančok nedokázal uklidit míč do bezpečí, přestože měl k němu blíž než domácí kanonýr.

„Potýkáme se s marodkou a vzhledem k tomu, jsme zápas zvládli dobře. Za stavu 2:0 jsme nabídli soupeři šanci snížit, ale ten jí nevyužil,“ říká trenér třebíčského béčka Petr Seifert.

Góly: 53. a 57. Řezáč. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:3. Diváci: 70. Poločas 2:0. Bedřichov: Jančok – Paulík, Paiskrt, Tůma, Lapeš - D. Oberreiter (83. A. Oberreiter), Bláha, Zapletal (70. Kalný), Kocmánek - Mašek, Škoda (87. Kremín).

Telč – Kamenice
2:2

Hosté měli v první půlce navrch, ale jako první mohla udeřit Telč. Jenže Bartušek ve 20. minutě pohrdl penaltou. Zato hostující Plašil byl o pár minut ve stejné situaci neomylný.

Druhou část okořenily oba týmy dobrý ofeznivním fotbalem. Srovnání přinesla hrubka Kose, který neudržel Bartuškův centr a Holý pohodlně zakončil. Kamenice se dostala zpět do vedení po závaru, ze kterého propasíroval míč za Nedorostova záda Kušta. Body se ale nakonec dělili. Bartuška skolili beci ve vápně a Chalupa pokutový kop proměnil.

„S hrou i výsledkem jsem spokojený. Remízu jsme si hlavně výkonem ve druhé půlce zasloužili,“ komentuje trenér Telče Milan Hochman.

Góly: 52. Holý, 72. Chalupa (PK) - 25. Plašil (PK), 59. Kušta. Rozhodčí: Nováček – Kalášek, Juriga. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (85. Schober). Diváci: 80. Poločas 0:1. Telč: Nedorost – Straka, Kratochvíl, Vetyška, Šeda – Černáš, Všohájek (80. Jakubec), Bartušek, Chalupa – Plucar (65. Petrů), Holý.

Třešť – Jemnicko
1:3

Velmi snadnou úlohu měl domácí Tomáš Veselý, který po špatném odkopu Kounka namířil ze čtyřicet metrů míč do prázdné branky a otevřel skóre. To se zanedlouho měnilo znovu. Ďurač zakončil skvělé sólo Gardoně. Po podobné situaci se v 19. minutě trefil opět Ďurač a Jemnicko vedlo.

Před odchodem do kabin udělali tři beci Třeště další hrubku. Souboj s Novotným prohráli a jemnický útočník nezaváhal.

Druhá část přinesla snahu domácích, ale vykřesat naději nedokázali Bláha ani Trnka. Na druhé straně zachránilo Jindřicha břevno.

„Všechny tři góly jsme dostali z malého vápna. Ve druhé půlce jsme to sice zlepšili, ale soupeř si zkušeně vedení pohlídal,“ hodnotí domácí kouč Milan Hochman.

Góly: 3. T. Veselý – 6. a 19. Ďurač, 40. Novotný. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas 1:3. Třešť: Jindřich – Gregor, Rod, Trnka, Veselý – Svěrák, Šaštinský (46. Mareš), Guttwald, Steklý - Bláha, Nosek (64. Krejčí).

Kouty – Rantířov
3:3

Hosté celý zápas doháněli jednogólové manko a nakonec si bod odvezli. „V defenzívě jsme nakupili snad tolik chyb, jako za celé jaro, ale i přesto, že se nám nedařilo, dokázali jsme urvat hodně cenný bod,“ těší kouče Rantířova Michala Fiedlera.

Poslední slovo si za stavu 3:2 pro domácí vzal po rychle rozehraném autu Živný, který lobem přes vyběhnutého Korovjaka srovnal.

Góly: Nejedlý, L. Čáp, Dvořák – Kubík, Novotný, Živný. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas 2:2. Rantířov: Kremín – Brož, Novotný, Vácha, Živný - Janků, Smrčka, Karol, Kubík - Molák (87. Chlupáček), Zeman (46. Vondruška).

14.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Fotograf, kamereman a 19 000 Kč Ostatní fotografové Pracovník na digitalizaci látek. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Profil : , • SOU, SŠ nebo VŠ se zaměřením na fotografii, • Dobrá mluvená i psaná angličtina nebo němčina, • Výborné barevné vidění , • Logické myšlení, cit pro detail, kreativnost , • Samostatně konající a aktivní přístup , • Vytrvalost, pečlivost, komunikativnost, orientace na výsledek, • Časová flexibilita , , Náplň práce : , • Digitální fotografování látek (metráž) v normalizovaných podmínkách , • Barevná korekce snímků oproti reálné látce , • Další počítačové zpracování snímků speciálním software , • Přípravné a postprodukční práce ohledně digitalizace , • Komunikace se zákazníkem v cizím jazyce , • Řidičský průkaz B, , Nabízíme :, • Možnost uplatnění ve velmi specializované oblasti , • Kreativní práce , • Denní komunikace v cizím jazyce , • Zaškolení do problematiky digitalizace látek zajistí zaměstnavatel , • Možnost kariérního vzestupu dle schopností a dovedností, • Možnost seberealizace. , • Motivující mzdové hodnocení. , • Zázemí prosperující společnosti s tradicí. , • Pružnou pracovní dobu , • Firemní benefity - 5 týdnů dovolené, stravenky, prémie za nemarodění, Místo výkonu práce Plandry., V případě zájmu pošlete profesní životopis na kral@staalboek.cz. Pracoviště: Staalboek s.r.o., 588 41 Vyskytná nad Jihlavou. Informace: Zdeněk Král, . Věda a výzkum - Věda a výzkum Strojní inženýři ve výzkumu a vývoji 25 000 Kč Strojní inženýři ve výzkumu a vývoji Samostatný vývojový pracovník - zkoušky. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce Humpolecká 5, Jihlava., Charakteristika pozice:, · provádění zkoušek a optimalizace vstřikovacího zařízení na zkušebně motorů (brzdě), vč. analýzy emisí, · vývojové práce na konkrétním úkolu, · provádění zkoušek a měření funkčních vzorků, · řízení a vyhodnocování zkoušek, koordinace výroby, projektové řízení vývojových úkolů, · technické jednání se zákazníky i dodavateli, , Požadujeme:, · VŠ vzdělání, strojní zaměření (ideálně se zaměřením na spalovací motory) – možno i absolvent, · praxe v automobilovém průmyslu ve vývoji, zkouškách - výhodou, · znalost práce s PC – Windows, MS Office (Word, Excel, Power Point) - výhodou, · znalost AJ komunikativní úroveň - výhodou, · zodpovědnost, schopnost pracovat v týmu, ochota učit se, loajalita, ochota cestovat, · ŘP sk. B - výhodou. Pracoviště: Motorpal, a.s., Humpolecká, č.p. 313, 586 01 Jihlava 1. Informace: Irena Svobodová, +420 567 132 560. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 90 Kč Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pomocné práce v kuchyni, skládání nádobí do myčky, příprava občerstvení.. Pracoviště: Living venues a.s. - hotel fara rančířov, 586 01 Jihlava 1. Informace: Barbora Hudcová, +420 731 157 306. Výroba - Výroba Seřizovači 25 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních fréz FRÉZAŘ CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup dle dohody. , Chcete pracovat jako frézař CNC? Máte SOU strojního zaměření? Pracoval jste jako frézař a máte praxi na obdobné pozici? Vyznáte se v technické dokumentaci? Pak nás kontaktujte!! , V případě, že máte o uvedenou pozici zájem, zašlete svůj životopis na: personalni@ttmetea.cz. Do předmětu uveďte "FRÉZAŘ CNC - MODYNAS".. Pracoviště: Modynas, s.r.o., 586 01 Jihlava 1. Informace: Gita Neckařová, +420 567 113 133.

Alexander Kovář  (v oranžovém dresu R.U.M.) si „vodí“ hráče Hranaté koule. Jako první dosáhl na začátku podzimní části I. ligy na magickou metu 500 vstřelených branek!

Pálí jako slovutný Bican. Kovář už dokázal nastřílet famozních 500 gólů

Moravské Budějovice už ví, že Stonařov má nabito

Volejbalové juniorky rozjíždí extraligu

Jihlava – Volejbalové juniorky KCTM Vysočina vstoupí do druhé sezony mezi elitou. Trenérka Dana Melicharová svým svěřenkyním věří, že extraligu udrží, i když ví, že v „české“ skupině je čekají náročné mače. V sobotu se v podzimní premiéře představí v jihlavské hale Teniscentra, kde přivítají od 10.00 a 14.00 České Budějovice.

Basketbalisté přivítají Zlín

Brno, Jihlava – Generálku mají za sebou, teď už jen naladit správně formu a vstoupit do nového ročníku I. ligy vítězně. Basketbalisté BC Vysočina se po turnaji v Brně chystají na první ostrý zápas sezony. V neděli přivítají na své palubovce velmi silný Zlín.

-

Derby nevyšlo celému týmu

Jihlava – Dva domácí zápasy, z toho jen dva body díky lépe zvládnutému prodlouženía nájezdům. Takový je sumářz posledních dvou utkání hokejové extraligy, v níž Dukla hostila Salcburk a Žďár.