Na důležité tři body naopak nedosáhl sestupem ohrožený Dobronín, který na hřišti poslední Lípy vydoloval pouze bod.

I. A třída – sk. A

Janovice – Věžnice
2:1

V první půlce měli navrch domácí. Vytvořili si šance, ale dobře chytající Šrámek hosty držel. Věžnický gólman inkasovala až po půl hodině. Dlouhý pas Tržila si sklepl Padrnos a pěkným lobem nasměroval míč od břevna do branky.

Změna stran prospěla hostujícímu týmu. Neuvirtovu dělovku zastavila tyč a stejnému hráči pak zmařil vyrovnání pohotový Šebek. Domácí se z úvodního tlaku oklepali a zahrozili Marešem a Padrnosem. Gólově se prosadil až Chylík, který nasměroval přímák přesně k tyči – 2:0.

Vzápětí se přesnou hlavou postaral o dramatičtější koncovku střídající Havlíček. „Udělali jsme zbytečnou chybu, nezahráli míč na roh a hosté trestali. Naštěstí jsme si vítězství pohlídali. Byl to oboustranně dobrý zápas,“ komentuje vedoucí Janovic Jiří Babínek.

Góly: 30. Dibdiak, 71. Chylík – 73. Havlíček. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Poločas 1:0. Janovice: Šebek – Tržil, Hamara, Reitermann (30. Dibdiak), Dvořáček – Chylík, Hekerle, Špendlíček, Zamazal – Padrnos (90. J. Matějíček), Mareš (85. M. Matějíček).

Lípa – Dobronín
1:1

V zápase posledního týmu s předposledním gól v prvním poločase nepadl, přestože si obě mužstva vypracovala po dvou vyložených šancích. Do druhého poločasu vstoupila lépe domácí Lípa, když se po rozehraném rohovém kopu prosadil z úhlu Bouda. Poté byl vyloučen za oplácení domácí Kutlvašr. Hosté přesilovku využili v 75. minutě, kdy z přečíslení Skořepa srovnal na 1:1.
Góly: 60. Bouda – 75. M. Skořepa. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (Kutlvašr). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Lípa: Exner – R. Souček, Prokš, V. Souček, Prostřední – Koblížek, Kutlvašr, Kučírek, Bouda – Kratochvíl, Honsa (Havel, Zajíček, Vácha). Dobronín: Chvátal – Šerý, Hypeš, Prokš, Sedláček – Laňka, Vaněk, Pachl, Mikšíček – Skořepa, Sedláček(Krpálek, Chvátal,Heřman).

I. A třída – sk. B

Stonařov – Stará Říše
3:2

Staroříšský Vaňkát byl v samotném úvodu u nedorozumění dvou stonařovský hráčů, které bez zaváhání potrestal. Domácím nepřinesl vyrovnání ani velký závar a v rychlém sledu břevna Sekničky a Čumpla. Naopak skvěle si počínal s brejkovou situací Rychtecký, který obešel beky jako kůly a zvýšil na 2:0 pro hosty.

„Začali jsme hrát na riziko a mohli dostat třetí gól,“ přibližuje kouč Stonařova Zdeněk Štancl. Jaroš byl před odchodem do kabin blízko ke kontaktní trefě, ale nedal.

Druhá část patřila nečekaně domácím. A hlavně střídající Vevera dělal ve hostující defenzívě vítr. Pro Langa připravil skvělou palebnou pozici a na 2:2 srovnal po pěkné otočce sám. Výbornou šestnáctiminutovku domácích pak završil důrazným napadáním, které přineslo rozhodující vlastní gól.

„Oba náhradníci hru oživili a Vevera byl suverénně nejlepší hráč na hřišti,“ těší skvělé střídání Štancla.

Hrát se ale nepřestalo. Šána s Příhodou přestřelili Svobodovu svatyni a Kovačík na brankové čáře zastavil pokus Vevery. V závěru měl na kopačce vyrovnání Vaňkát, ale na malém vápně trestuhodně promáchl.

„Pro nás to jsou hodně důležité body k záchraně,“ dodává stonařovský trenér. „Je to škoda, ale ve druhé půlce jsme přestali hrát, dostali rychlý gól, a pak to už šlo z kopce,“ komentuje hrající trenér hostů Luděk Kovačík.

Góly: 49. Lang, 52. Vevera, 65. vlastní Kovačík – 1. Vaňkát, 18. Rychtecký. Rozhodčí: Voborný. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas 0:2. Stonařov: Krupica – Holý, Špaček, Digrín, Seknička – Čumpl, Šána, Lysý (46. Lang), Šmarda – Turoň (46. Vevera), Jaroš (75. Příhoda). Stará Říše: Svoboda – Vítů, Kovačík, Holub, Žák – Rychlý (60. P. Pokorný), Hradil, Tichánek, Pytlík – Rychtecký, Vaňkát.

Třebíč B – Bedřichov
2:0

Domácí chtěli vstřelit rychlou branku, ale to se jim dlouho nedařilo a diváci se v prvním poločase gólu nedočkali. Rozhodnutí však přišlo hned po přestávce.

Brabenec poslal chytrou přihrávku mezi obránce na Řezáče, který si poradil s bedřichovskou obranou a prostřelil hostujícího gólmana. Vzápětí se třebíčský střelec prosadil podruhé, když Jančok nedokázal uklidit míč do bezpečí, přestože měl k němu blíž než domácí kanonýr.

„Potýkáme se s marodkou a vzhledem k tomu, jsme zápas zvládli dobře. Za stavu 2:0 jsme nabídli soupeři šanci snížit, ale ten jí nevyužil,“ říká trenér třebíčského béčka Petr Seifert.

Góly: 53. a 57. Řezáč. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:3. Diváci: 70. Poločas 2:0. Bedřichov: Jančok – Paulík, Paiskrt, Tůma, Lapeš - D. Oberreiter (83. A. Oberreiter), Bláha, Zapletal (70. Kalný), Kocmánek - Mašek, Škoda (87. Kremín).

Telč – Kamenice
2:2

Hosté měli v první půlce navrch, ale jako první mohla udeřit Telč. Jenže Bartušek ve 20. minutě pohrdl penaltou. Zato hostující Plašil byl o pár minut ve stejné situaci neomylný.

Druhou část okořenily oba týmy dobrý ofeznivním fotbalem. Srovnání přinesla hrubka Kose, který neudržel Bartuškův centr a Holý pohodlně zakončil. Kamenice se dostala zpět do vedení po závaru, ze kterého propasíroval míč za Nedorostova záda Kušta. Body se ale nakonec dělili. Bartuška skolili beci ve vápně a Chalupa pokutový kop proměnil.

„S hrou i výsledkem jsem spokojený. Remízu jsme si hlavně výkonem ve druhé půlce zasloužili,“ komentuje trenér Telče Milan Hochman.

Góly: 52. Holý, 72. Chalupa (PK) - 25. Plašil (PK), 59. Kušta. Rozhodčí: Nováček – Kalášek, Juriga. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (85. Schober). Diváci: 80. Poločas 0:1. Telč: Nedorost – Straka, Kratochvíl, Vetyška, Šeda – Černáš, Všohájek (80. Jakubec), Bartušek, Chalupa – Plucar (65. Petrů), Holý.

Třešť – Jemnicko
1:3

Velmi snadnou úlohu měl domácí Tomáš Veselý, který po špatném odkopu Kounka namířil ze čtyřicet metrů míč do prázdné branky a otevřel skóre. To se zanedlouho měnilo znovu. Ďurač zakončil skvělé sólo Gardoně. Po podobné situaci se v 19. minutě trefil opět Ďurač a Jemnicko vedlo.

Před odchodem do kabin udělali tři beci Třeště další hrubku. Souboj s Novotným prohráli a jemnický útočník nezaváhal.

Druhá část přinesla snahu domácích, ale vykřesat naději nedokázali Bláha ani Trnka. Na druhé straně zachránilo Jindřicha břevno.

„Všechny tři góly jsme dostali z malého vápna. Ve druhé půlce jsme to sice zlepšili, ale soupeř si zkušeně vedení pohlídal,“ hodnotí domácí kouč Milan Hochman.

Góly: 3. T. Veselý – 6. a 19. Ďurač, 40. Novotný. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas 1:3. Třešť: Jindřich – Gregor, Rod, Trnka, Veselý – Svěrák, Šaštinský (46. Mareš), Guttwald, Steklý - Bláha, Nosek (64. Krejčí).

Kouty – Rantířov
3:3

Hosté celý zápas doháněli jednogólové manko a nakonec si bod odvezli. „V defenzívě jsme nakupili snad tolik chyb, jako za celé jaro, ale i přesto, že se nám nedařilo, dokázali jsme urvat hodně cenný bod,“ těší kouče Rantířova Michala Fiedlera.

Poslední slovo si za stavu 3:2 pro domácí vzal po rychle rozehraném autu Živný, který lobem přes vyběhnutého Korovjaka srovnal.

Góly: Nejedlý, L. Čáp, Dvořák – Kubík, Novotný, Živný. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas 2:2. Rantířov: Kremín – Brož, Novotný, Vácha, Živný - Janků, Smrčka, Karol, Kubík - Molák (87. Chlupáček), Zeman (46. Vondruška).