Ze stínu poslední příčky se vzhůru dere Žďár. Po dvou výhrách v řadě a šesti utkáních bez porážky se týmu nevrací jenom sebevědomí, ale i zranění či potrestaní hráči.

„Skládání sestavy je teď daleko lepší. Po dlouhé době máme k dispozici kompletní kádr. V neděli už určitě nastoupí i Chmelíček,“ hlásí kapitánův návrat žďárský trenér Petr Nedvěd, který chce na půdě pátého Rájce-Jestřebí získat další veledůležité body. „Cíl je jasný. Vyhrát,“ říká Nedvěd.
Velké Meziříčí se po sérii nezdarů ocitlo ve svízelné situaci.

Obnovit sebedůvěru

Dvanácté mužstvo tabulky cestuje na trávník jedenáctých Šardic.

„Pro nás to bude zápas jara. My už si nemůžeme dovolit ztrácet body. Utkání v Šardicích bude stěžejní i z hlediska sebedůvěry, kterou máme hodně pošramocenou,“ tvrdí kouč Velkého Meziříčí Zbyněk Zbořil.

Ve složitější situaci je Třebíč, kterou dělí od posledního místa jediný bod a v domácím prostředí tak nesmí s třetím nejlepším celkem Líšní zaváhat.

Byly pohovory

„Po Vyškově jsem měl s hráči pohovor, kde jsem jim zdůraznil, o co hrajeme. Teď musíme vyválčit devět bodů v řadě, jinak to bude vypadat špatně,“ říká jasně třebíčský kouč Karel Kolesa.

Pozice Hartvíkovic není o mnoho lepší, ve vyrovnaném chvostu tabulky je dělí od posledního místa pouhé tři body. Navíc je čeká lídr ze Zábřehu.
„Bohužel nás trápí veliká marodka a jakékoli další zranění pro nás bude neřešitelný problém. Hráčům ale viditelně pomohlo domácí vítězství a o výsledek se popereme,“ připomíná Jiří Hajský povedený zápas s Protivanovem.

divizní menu

SOBOTA:
10.30: Židenice - Rousínov

NEDĚLE:
16.30: Rájec-Jestřebí - ŽĎÁR, Zábřeh - HARTVÍKOVICE, Protivanov - Morkovice, Konice - Hrušovany, Boskovice - Vyškov, Šardice - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, TŘEBÍČ - Líšeň