Domácí si v utkání vypracovali jen málo šancí, jejich branka však byla výstavní. „Proto nutím hráče střílet. Kunášek to pětkrát trefí někam úplně mimo a pošesté je z toho takový krásný gól,“ řekl domácí kouč Luboš Zákostelský.

Jihlava si v Čáslavi poradila i bez nejlepšího druholigového střelce Petra Faldyny, který přišel na hřiště až v poslední minutě. „On ani Vladyka neměli v poslední době formu,“ vysvětlil trenér FC Vysočina Milan Bokša.

Roli v útoku převzal hodně nebezpečný Svoboda, autor první branky. „Patřil jednoznačně k nejlepším hráčům na hřišti,“ pochválil aktivního útočníka Bokšův asistent Josef Vrzáček.

Druhý gól daroval hostům v 76. minutě Brabec, když katastrofálně rozehrál a poslal do sóla Rabušice, který si s darovanou šancí poradil. „Ta chyba byla fatální a položila nás,“ povzdechl si domácí trenér Zákostelský, jehož tým v závěru dokázal pouze snížit na konečných 1:2.

FC Vysočina si domů vezla tři body, ale také zraněného Tomáše Cihláře, který se pár minut před koncem tvrdě srazil s čáslavským Mrázem. „Vypadá to na otřes mozku, musíme s ním do nemocnice,“ prozradil Vrzáček.

FC Zenit Čáslav – FC Vysočina Jihlava

1:2

Góly: 82. Kunášek - 27. Svoboda, 76. Rabušic. Rozhodčí: Vysloužil - Mencl, Santarius. ŽK: Broschinský (Čáslav). Diváci: 630. Poločas: 0:1.
Čáslav: Švenger - Gross, Šrámek, Mráz, Razím - Michal (46. Zachariáš), Haniak, Podrazký, Kunášek - Jirouš (60. Brabec), Urban (76. Broschinský).
Jihlava: Tulis - GebreSelassie, Kadlec (83. Vladyka), Šourek, Drga - Baláž (70. Veselý), Lovětínský, Vít, Cihlář - Rabušic (90. Faldyna), Svoboda.