V současnosti fotbalista Mladé Boleslavi se objevil v konečné nominaci trenéra Ladislava Škorpila na nadcházející mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které bude v černu hostit Nizozemsko.

V myšlenkách je ale ještě liga

„Strašně moc se těším, ale teď ještě musíme dotáhnout sezonu v Mladé Boleslavi,“ upozorňuje jednadvacetiletý obránce, kterého ještě v pondělí čeká prvoligový duel proti Liberci.

„Myslím, že by to mohl být pro lidi pěkný fotbal. Protože Liberci i nám jde o hodně a rozhodně si nemyslím, že Slovan sem přijede jen bránit. Bude to asi hodně otevřené. Nahoru, dolu. Doma máme dobrou bilanci, takže věříme ve vítězství a evropské poháry,“ uvažuje Kopic před posledním zápasem v letošním ročníku Gambrinus lize.

Potom už ho čekají reprezentační povinnosti. Lvíčata naberou směr Nizozemsko 9. června. „Jak jsem říkal tak se na šampionát těším. Vždyť se to jen tak někomu nepoštěstí, aby si zahrál za reprezentaci a ještě k tomu na mistrovství Evropy,“ nedělá se těžkou hlavu z prodloužení sezony. „Je pravda, že pak bude kratší dovolená, ale to přeziju,“ směje se.

Bude záležet na formě

Lvíčata nečeká v Nizozemsku žádná procházka růžovým sadem. Hned ve skupině je čeká Anglie, Srbsko a Itálie. „Bude záležet na hodně věcech. Jakou budeme mít aktuální formu a jak nám to sedne. Určitě soupeři jsou hodně těžcí a kvalitní, ale my se budeme rvát ze všech sil,“ řekl Kopic.

A jaké jsou podle mladoboleslavského obránce ambice českého týmu? „Uvidíme. Ale chceme postoupit aspoň ze základní skupiny,“ svěřil se jednadvacetiletý reprezentant.