Leč dvě kritické minuty ji srazili do kolen a po porážce 1:2 bodově vyšla na prázdno. To opět znamená hrozbu Damoklova meče v podobě sestupu.

„Další smolný zápas. S velice silným soupeřem, který nastoupil s ligovou obranou (Klimpl, Besta, Hofmann - pozn. autora) jsme sehráli velmi kvalitní utkání. Jenže problém je, že opět bez bodového zisku,“ povzdychl si jihlavský trenér Tomáš Jansa.

Chválili Lička i Kopecký

O neúspěchu se rozhodlo v 56., respektive 57. minutě. Nejdříve spálil tutovku Pacholík a chvíli poté Mičola potrestal chybu Kovaříka.

„Nezvládli jsme klíčové okamžiky zápasu. Nejdříve jsme neproměnili snad tisíciprocentní šanci a potom přijde fatální chyba. To ale není první utkání,“ kroutí hlavou Jansa a dodává: „Přitom herní disciplínu jsme zvládli, hráči plnili taktické pokyny dobře. Na stadionu byli trenéři Werner Lička a Ivan Kopecký, kteří kvitovali naši hru. Shodli se ale také, že se hraje na efekt. To se bohužel promítá i v tabulce.“

V plné nahotě se tak objevil největší problém týmu, nedostatek zkušeností. „Třetí liga je o zvládnutí důležitých okamžiků. To dělají zkušenosti a ty zase zajišťují potřebné body,“ dobře ví Jansa.

Další těžký duel

Před trenérskou dvojicí Jansa - Březina nyní stojí těžký úkol. Dát mužstvo psychicky dohromady před dalším veledůležitým zápasem. Už zítra v 10.15 hostí Lipovou.

„Je to druhé utkání v krátké době. Když se vyhrává, tak se únava vstřebává líp,“ opakuje starou pravdu Jansa.

Oba trenéři přemýšlí nad změnami. „Uvidíme, jak bude v pátek hrát áčko a koho budeme mít k dispozici. Možná posílíme ofenzivu. Jenže nám bohužel vypadl Šplíchal a my tolik ofenzivních typů hráčů nemáme,“ uzavírá Jansa.